Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz azbest #48 üzenetére

    Igen, ahogy mondod, ez a cikk kifejezetten az akadémiai papírgyártásról szól - annak a tényleges valósággal való kapcsolata azért eléggé ... sus.

    Azt bátran ki lehet jelenteni, hogy ha megnézzük, hogy ezek a gyakorlatban hogyan működnek, akkor nem hogy arról nincs szó, hogy Kína megelőzte volna a nyugatot, de arról se, hogy utolérte volna.

    Annak meg nem nagyon látom alapját, hogy hogyan tudná megelőzni: ahogy te is látod, a társadalmi berendezkedésük eleve akadályozza ezt és nem igazán van olyan egyedi, saját ütőkártyájuk, ami miatt ők jobban tudnának fejlődni.

    A képeden meg nagyjából az látszik, hogy mi történt Kínával, amikor végre nyitott a Nyugat fele - a mostani vezetés viszont nekiállt megindulni a felső képet létrehozó állapotok visszaállítása felé.

    DRM is theft

  • doooo

    veterán

    válasz azbest #48 üzenetére

    De, le van maradva. Minden kritikus dologban le van maradva. Amiben nincs, azokban is csak más helyekről származó technológiára épít, ezért nincs lemaradva, ha sajátra kellene támaszkodni, akkor nem lenne sehol sem.
    A papír mindent elbír. A KKP papírja meg végképp. Sosem tükrözi a valóságot, amit saját magukról állítanak. Nem kell őket lebecsülni, miért is kellene, de nem is kell ezt a régi mítoszt terjeszteni, mert ne több mítosznál.

    Ez más hasonló helyeken is alapvető jelenség, pl. Oroszországban (akik persze Kínától is elmaradnak szinte mindenben, már csak az anyagi háttér, meg más rendszerbéli különbségek miatt is).

    7 éve is ugyanez a sztori ment, amikor Micimackó lett a mindenható. Majd most meglátja a "Nyugat", majd most... Aztán persze semmi. Ahogy mérgesedett el a helyzet, úgy derült ki, hogy Kína nagyon le van maradva, még úgy is, hogy folyamatosan próbálnak lopni (több-kevesebb sikerrel).

    Ja és a felettem szóló utolsó bekezdése meg végképp sokatmondó és kétségtelenül igaz.
    Amikor az alsó kép készült (2010-ben egy képkeresés szerint, illetve a város akkori látképe szerint is pontosnak tűnik a dátum), Kína helyzete a világban, illetve a kínai politikai rendszer is (az azt ölelő "légkörről" nem is beszélve), ég és föld volt a mostanihoz képest. Ég és föld.

    [ Szerkesztve ]

  • himpike

    aktív tag

    válasz azbest #51 üzenetére

    Ez az 5-10 év múlva dolog azért nem vehető komolyan mert a világ nem fog megállni 5-10 évre hogy Kína beérje, Ugyanúgy fog fejlődni csak a modern technológiák miatt sokkal gyorsabban. Ezeket Kína nem kapja meg és a lemaradása sokkal nagyobb lesz mint amekkora most. Papucsot meg trikót gyárthat Afrikának.
    Az emberek tanulni küldésével meg az a nagy gond hogy erősen kétlem az őszinte visszatérési szándékot Kínába. Ha valóban tehetséges egy kínai, akkor az ott fog maradni nyugaton sokkal jobb fizetésért.
    Egyébként meg szinte szétdobja az országot a belső feszültség a jobban és kevésbé jobban élők miatt, emellett elöregedő társadalom is bár az kb a teljes nyugatot is érinti.
    Hadsereg.... sokan úgy gondolják hogy Kína itt is jó, megjegyzem 1979 óta nem háborúzott. Gyakorlati tapasztalat zéró, az meg éles helyzetben eléggé kellemetlen.
    Ettől függetlenül Kína nagy ország, szerintem valami elindul majd ott is. Történhet valami természeti katasztrófa stb ami őket éppen akkor nem súlytja, leszállhat ott egy UFO és megtaníthatja őket fénykardot gyártani, megtestesülhet Jézus Krisztus stb de ezekkel az eshetőségekkel én nem számolnék komolyabban.

  • Reggie0

    félisten

    válasz azbest #48 üzenetére

    Jopar ilyen varos fejlodest talalsz az afrikai kontinensen is, aztan megsincsenek sehol.

    [ Szerkesztve ]

  • Pikari

    őstag

    válasz azbest #61 üzenetére

    A zhaoxin és a dhyana között a legfőbb különbség az, hogy a zhaoxin esetében a dizájn a kínaiak tulajdona, de a dhyana esetében a dizájn az amd tulajdona maradt.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák