Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wajk

    addikt

    válasz belinho #118243 üzenetére

    nem semmi, én anno utánajártam a Gázkazánt szeretném szünetmentesre tenni ha van áramkimaradás, akkor legyen fűtés. Ami fotos, hogy a szünetmentes szinuszos legyen. Mára már elég elterjedt a kazánozok szünetmentesítése, akár úgyis rákeresel, hogy UPS kazánokhoz, vagy szinuszos szünetmentes, elég sok cég foglalkozik már ezzel, és nem annyira elborult árak vannak mint pár éve. Olyan 50 körül már lehet normálisak kapni. Igaz nem órákig képesek áthidalni az üresjáratot, de felém pl nem hosszúak amúgysem ha áramszünet van, hanem max 1 perces, csak gondoltam nem tesz annyira jót a kazának ha le föl kapcsol, esetleg kap egy kis löketet.

    Egy ilyen mögött meg szépen le lenne védve, mert szépen egyenletessé varázsolja a görbét. Általában nem is feltétlen a minimális feszültségtöblet ami kinyírja az ilyen finom elektronikát, hanem ezeknek a görbéknek a nem megfelelő rajzolata, de ennél már nem mennék bentebb mert ehhez már nem értek.

    PL erről a cégről hallottam jókat, de ha nem is feltétlen a neteen de tuti van is Debrecenben valami hasonló. Érdemes lehet helyit keresni bemenni elmesélni a problémát, és ha veszel is valamit de még valami mókolni kellene akkor helyben jobban lehet intézni...

    iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

  • mezis

    nagyúr

    válasz belinho #118243 üzenetére

    Üdv.!

    Valami más probléma lesz a panelekkel, ha nem hagyományos, 230V-os transzformátorral működnek. Ugyanis pont a mai. korszerű elektronikák azok, amik sokkal kevésbé tehet tönkre bejövő feszültség lökés. Ezt tapasztaltam a sok évvel ezelőtti "nullpont eltolódásnál", amikor pl az Alföldi Nyomdában igen sok meghibásodás volt. A szomszédom garázs ajtó nyitó elektronikájának tápegysége (hagyományos trafó) sem élte túl. Nálam semmi probléma nem volt (Bosch fagyasztó, WiFi routerek).

    Ugyanis a kapcsoló üzemű, PWM tápegységek négy db diódával kezdődnek Graetz), amik kb 1000V-ig bírják. Ami ezután következik, az meg stabil 24V, 12V, 5V, 3,3V vagy valami hasonló egyen feszültség. (Sok tápegység felirata: Input: 120 - 240V váltó feszültség.)

    A 240V-hoz meg el kell kezdeni "hozzászokni", mert úgy emlékszem, hogy ez a 230V csak az első lépés volt az EU-ba lépés után, cél a 240V.

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák