Aktív témák

  • tr00p3r

    őstag

    sztok,

    nem vagyok laikus és elég régóta vagyok a témánál, hogy elmondhassam magamról, hogy értek a számítástechnikához (hw és sw egyaránt, bár a hw-t jobban preferálom). mégis van egy dolog amiben lemaradtam és be kell vallanom, hogy nem értek hozzá ill. nem tiszta elöttem.

    ez a dolog a DDR RAMokal függ össze. most éppen memória vásárlásra készülök és nem szeretnék sz@rt venni. gondolom rajtam kívűl még sokaknak akad hasonló problémájuk csak nem merik feltenni a kérdést nyílvánosan.

    nekem a legfőbb gondom az, hogy szeretném dual channelben járatni a modulokat. ezenkívűl jó ramot szeretnék. de ami a gondom az az, hogy mit is jelent pontosan a CAS Latency (2; 2,5 és 3)? bár tuningolni nem szeretném a RAMokat feltétlenül, azért érdekelnek ezek a dolgok.

    a márkákkal is bajaim vannak: Kingston, TwinMOS, Infineon, Corsair, A-data és társai. tudom, hogy ezek a márka nevek és ezek a csúcskategóriás modulok. de mégis melyiket vegye az ember? tudom, hogy amit a pénztárca megenged, de mégis? garancia is számotvető tényező ugye.

    én most pillanatnyilag a következő memoval szemezek amihez jó áron jutnék hozzá:

    TwinMOS Twister Series 3200 / 400 [L]http://www.twinmos.com/dram/dram_p_twister_ddr400.htm#s[/L]

    a kérdésem még, hogy ha ebből a modulból veszek kettőt azok mennek együtt dual-ban? vagy muszály a dual-kitet vennem?

    a rendszer amibe a memó menne az aláírásomban van. kérlek titeket, akik nagyon vágják a RAM témát, oszlassátok el a tévhitekek és világosítsatok fel, hogy pontosan mire is kéne ill. kell feltétlenül RAM vásárláskor figyelni. akár lehetne ''checklist RAM vásárlás elött'' is a topik címe!

    előre is köszi és lécci csak építő jellegű hozzászólásokat, ha lehet!

    tr00p3r (a RAM láma :B)

Aktív témák