Új hozzászólás Aktív témák

  • #33889536

    törölt tag

    Sziasztok!

    A DIGI elvitte a ZTE routeremet, mert lemondtam a vez. telefont. 2 napja vettem egy D-Link DIR 842-es dual bandes routert a DIGI 1000 nethez. Konfiguráltam, vezetékes net nagyon gyors és stabil, a wifi sebessége elfogadható, azonban néha-néha (van amikor egymás után 3-4 alkalommal, van amikor hosszú órákig egyszer sem) eldobja a wifit, majd pár másodperc után magától csatlakozik, tegnap olyan üzeneteket írt ki, hogy "változást érzékeltünk a hálózatban", előfordul, hogy magától nem csatlakozik újra, ilyenkor nekem kell.

    Azzal a filléres Digis ZTE routerrel 3 évig nem volt ilyen gondom.

    A beállításokban beállítottam a 12-es csatornát, mert az tök üres (társasház), és only n-re állítottam, de néha így is eldobja. Csak a 2,4 Ghz-et használó laptopomon van ilyen gondom (Lenovo Thinkpad T410 némi tuninggal), az Iphonok stabilak az 5 Ghz-en.

    Azt szeretném kérdezni, hogy:

    1. Vigyem vissza az edigitálba a routert és cseréljem másikra ? Ha igen, melyikre?
    Asus RT-AC51U AC750, 12.000 Ft, Asus RT-AC1200G Plus, 26.000 Ft, D-Link DIR-850L AC1200, 17.000 Ft, TP-Link Archer C2 AC750, 14.000 Ft.

    2. Vegyek a laptoba egy TP-LINK Archer T4U AC1200 wifiUSB adaptert és használjam 5 Ghz-en ?

    3. Beállítás gondom van.

    Köszönöm az esetleges válaszokat, és elnézést ha hülyeségeket kérdezek :R

Új hozzászólás Aktív témák