Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woodworm

    veterán

    válasz suste #252 üzenetére

    Csak telefonról, mert épp nincs net :)
    A felsoroltak mind elérhetőek, még hely is marad, egyedül a qos kompromisszumos, mert nincs hozzá gui és nem műkök a hwnattal együtt.
    A gyáriban pl. a wifi titkosítás paraméterezésével nem estek túlzásba.

    [ Szerkesztve ]

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz suste #252 üzenetére

    Én próbáltam már xiaomin, gyakorlatilag egy gyári asus fw-t kapsz, amire aztán azt telepítesz amit akarsz optware/entware-el.
    Viszont ha jól emlékszem, mintha csomagot csak külső meghajtón lévő partícióra engedett volna telepíteni.
    Nem mélyedtem el benne annyira, mert nekem már az asuson se tetszett a gyári felület, rögtön le is cseréltem egy tomatora.

    Álmodozom, de tök jó lenne inkább egy tomato rendesen megoldott wifivel, de természetesen elsősorban openwrt/lede. :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • vottokar

    senior tag

    válasz suste #252 üzenetére

    Az a baj, hogy nekem fogalmam sincs, hogy mit is tud a padavan. :B Keresgéltem, találtam képeket, videókat többféle router padavanos menüjéről. A gyári 2.03-as Dlinkhez képest ég és föld. (amúgy régebbi verziós 860L A1-nél még normális menű volt szerintem sokkal több állítási lehetőséggel.) A mostani B1-es firmwareje megközelítőleg szerintem csak teljesen alap kétklikkes felhasználásra alkalmas. Átnézek még pár dolgot, de a wifi korrekt működésén kívül (de merevlemezzel sajnos már az sem igaz) sok dolgot nem tudok felsorolni, amire jó. Nekem messze nem akkorák az igényeim, mind amiket felsoroltál, de nekem pl. nem megy a ddns, a normális samba, a qos hogy is mondjam igen tré (bár az nekem nem is kell). Az usb-re szerintem csak hdd-t enged csatlakoztatni, legalábbis sehol nem láttam nyomtatóra való utalást sem..
    Amúgy attól tartok, hogy valami vagy a gyári firmware-ben is el van rontva, vagy a hardverben is bibi van, mert nálam otthon gyári állapotban is usb2-es házzal romlik a wifi minősége, úgy, hogy a lemez vagy fél méterre el van rakva a router mellől, és igazán más zavaró tényező nincs körülötte. Mindez, ha az ezeréves NAS-omat beüzemelem, nem ront el semmit se...

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

Új hozzászólás Aktív témák