Új hozzászólás Aktív témák

  • Coolmat

    őstag

    Sziasztok!

    Én is beújítottam egy ilyen routert, egy 1043ND V2-t váltott, mert kellett már az 5GHz-es Wifi az egyre több 2,4GHz-es szomszéd wifi miatt.

    USB már nem szempont számomra, mert kiváltottam az USB-s külső winchesterem egy NAS-al, ezért elvileg bőven elég lett volna a gyári fw tudása is. Ahogy többen panaszkodtak itt a topikban rá, nekem is meggyűlt vele a bajom, elég instabil volt, értsd szakadozó internetelérés, sőt a 2,4GHz-es wifi hálózatát sikerült teljesen eltűntetnem egy Intel 1000bgn-es klienssel rácsatlakozva, csak a restarttól tért ilyenkor magához ideig-óráig.

    Ezután kipróbáltam a legfrissebb LEDE stable-t (17.01.2), ez egy fél fokkal stabilabb volt, de szintén nem az igazi. 2,4GHz-es wifije a gyárinál gyengébben muzsikált (legalább ez nem ***ta szét magát ha az Intel-es klienssel csatlakoztam rá), ill. ennél a fw-nél is voltak kisebb szakadozások az internetelérésben még kábelen is. Router syslog szerint nem volt semmi szakadás vagy packet drop, mégsem töltődtek be oldalak, majd hirtelen igen.

    Ezen állapotot megelégelve felpattintottam ma délután a padavan-t, köszönet vargalexnek a lede-> padavan firmwarerét :R Eddig lekopogom minden flottul megy vele: 2,4GHz-es wifi is hozza az elvárhatót végre, 300mbps linksebességen stabil 80mbps valósat mértem 1 szóbával arrébb de ez már az internet előfizu korlátja, Lede-vel max 40-50mbps volt meg ingadozva. A korábban tapasztalt internet megakadás sem jött eddig elő. Szerintem összefoglalóba mehetne, hogy padavan-al érdemes kizárólag próbálkozni ennél a routernél, gyári fw abszolút felejtős, és egyelőre a Lede is (legalábbis nálam nem vált be sajnos).

Új hozzászólás Aktív témák