Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Ma feldobtam a vargalex által készített snaphsot buildet. A tesztet ugyanazzal a három klienssel végeztem (7260, 6205 és Oneplus 3) mint korábban. Ezúttal egy 3m sugarú félkörben vízszintesen 3 helyen és függőlegesen 2 pozícióban végeztem a sebességmérést. Ugyanazokkal a korábbi beállításokat használtam amit már írtam. Az eredmény pozitívan IS változott. :DDD

    A snapshot valamit hozott, mert az eddigi legrosszabb értékek is emelkedtek picit kb 10-15Mbps.
    Egyértelműen kimondható, hogy a 7260-as AC adapterrel nagyon nincs kibékülve a LEDE. 2.4Ghz-en 30 Mbps jött át. Ami az eddigiek tükrében jónak mondható. 5GHz-en AC módban meg 50-60 volt a maximum, de sokszor elmaradt ettől is. A Oneplus 3 is hasonlóan sebességeket produkált...

    A 6205 az csak N módot tud maxium ahogy olvastam. Na, ez 2.4 Ghz-en 50-70Mbps között ment, ami nagyon jó érték. 5Ghz-en 100-120Mbps-ot tudott. Fájlmásolás terén egy stabil 24MB/s-et tudtam produkálni.
    DE ezeket az értékeket ami nagyon durván befolyásolta a router elhelyezkedése...És ez nem vicc... De nem a klienstől való vízszintes elmozdítás, hanem a függőleges elhelyezkedés.
    A két laptop egy kb 70-73cm magas asztalon van. Ha a gépekkel azonos szintre tettem vagy magasabbra akkor a fenti értékek feleződtek!

    Amint leraktam a földre egyből jöttek a fenti értékek ráadásul egyik mérési pontként egy szekrénybe is beraktam a jelenlegi wdr3600 mellé ami szintén az asztal szintje alatt van...

    Tehát összefoglalva azt tudom elmondani, hogy az AC-s kliensem nagyon nem szereti a 860L-t akárhová is teszem. Az N-es kliens éppen karcolja azt a szintet amit a WDR3600-al most tudok de csak akkor ha lerakom az asztal szintje alá.
    Kiemelném, hogy engem csak az 5Ghz -es AC-s teljesítmény mozgatott... Ami egyébként gyári FW-vel meg is van... de akkor nincs LEDE...
    ( Meg elég gagyi a gyári FW. WPA2-t nem is lehet beállítani...stb.)

    Mivel a SoC nagyon erős és még időben vagyok ezért alszok rá egyet, mielőtt kitalálom a sorsát... Ami bizakodásra ad okot, hogy még adott a lehetőség, hogy javíthatnak rajta... De az is lehet, hogy nem. Meg ki tudja mikor. Még mindig azt gondolom, hogy ez egy jó kis gépezet, csak sajnálom, hogy elcsúszik a szoftveres oldalon.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák