Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    Kész, anyám pörög mint a búgócsiga. Tegnap óta megcsináltuk: bejgli, mézeskalács, püspökkenyér, gyümölcskenyér, most meg nem bír leállni és az edényeket pakolgatja a konyhában. :U
    Közben én persze elrohantam még délelőtt natúr gesztenyét venni, meg a görög salihoz a hozzávalókat. Rettegtem a nagy tömegtől, de egész kellemes volt a b.örsi Tesco. Tele volt a parkoló, de szerencsém volt, mert a bejárathoz közel elcsíptem egy helyet, ahonnan épp álltak ki. Szinte minden pénztár nyitva volt, úgyhogy gördülékenyen mentek a dolgok. :K
    Most azért vagyok gondban, mert minden ajándékot, amit vettem felhánytam a szekrényem tetejére, mivel ott nem keresné senki. És most elfelejtettem, hogy mit kinek vettem. Holnapig megpróbálom kitalálni. :))
    Holnap délelőtt karácsonyfadíszítés. Ami abból áll, hogy a nővérem, Lenke áll a fánál és dirigál, hogy mit adjunk a kezébe, amit ő a fára aggathat. Merthogy az ő reszortja a karácsonyfa-díszítés, annak okán, hogy neki van a legtöbb szépérzéke (nekem meg zenei hallásom van, ami neki nincs :P ) csakhogy igazi oroszlán-jegyűként imád középpontban lenni és vezényelni, ezért elvárja, hogy az egész család a keze alá dolgozzon, minekután elégedetten hátradőlve mondhassa, hogy: "Na, szépen feldíszítettem?". :)
    Szóval holnap szaloncukrot kampózok, kókuszgolyót, franciasalátát készítek, égősort bogozok anyuval térdelve a nappali közepén. Apu néha keresztültrappol rajta, eltörik majd néhány izzó, amiért mi leszünk a hibásak, mert miért kell ezt a szoba közepén csinálni. Lesz ordítozás, majd rá két percre a legnagyobb egyetértésben való énekelgetés, Oszi, az öcsém bezárkózik a szobájába train szimulátort játszani, max. hangerőn bőgetni az erősítőt (najó, igazából már nagyon profin gitározik) és csak néha jön le, hogy 16 éves kamaszhoz méltón hómaróként faljon valamit a konyhában.
    Anyu ki fog borulni, mert a krumplisalátába való krumpli nem olyan krumpli ami krumplisalátába való, mert túl lisztes, túl kicsi, túl nagy, túl sokáig kell főzni, túl hamar szétfő. A rizst elfelejtette megsózni, a szépreményű bejglibe belekóstolt a macska, a bundáját meg megégette a zongorán jártában-keltében a zongora gyertyatartóiban meghitt hangulat varázsolása végett égő gyertyáktól. Ezután kétségbeesve vernyákol, hogy sürgősségi simogatásban, vigaszfalatkákban részesüljön.

    De a végén minden jóra fordul. :)

Aktív témák