Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    Ma kissé lefáradam. Nemzetközi konferencián voltam az Eurochild Assocation és a Család, Gyermek, Ifjúság Egyesület szervezésében. A téma a gyermekszegénység és a gyermeki jogok volt. Az előadók többsége külföldi volt és angolul tartotta az előadást. Én meg nem vagyok olyan pöpec angolból, így igénybe vettem a szinkrontolmács segítségét egy fejhallgató segítségével. Négyen tolmácsoltak felváltva, az egyik fickó meg olyan szinten nem vágta, hogy miről beszél, hogy akkor nem is tettem a fejemre a fülhallgatót. Annyit én is megértettem belőle, és én is felmarkolnám a tolmácsi (meg a talmácsi) óradíjat.
    Jegyzeteltem egy csomót, voltak érdekes előadók. Volt egy walesi tag, aki ott Walesben a bányászkörnyéken dolgozik, mint szocmunkás. Nagyon érdekes területen dolgozik, az apákat (és ezzel együtt a családokat) helyezi központba. Ma Magyarországon, ha egy bántalmazó apa van a családban, csak arra törekszünk, hogy az anyát és a gyermeket minél hamarabb kiemeljük ebből a környezetből és ha lehet gyermekelhelyezési pert indítsunk, hogy minél hamarabb megszakadjon a kapcsolat a "rossz" apával.
    Ez a fickó meg továbbgondolta a dolgot. Eszébe jutott, hogy ezzel a probléma még továbbra sincs megoldva. Az apákkal is foglalkozni kell, ha rosszak, ha jók, hiszen épphogy senkitől nem várhatunk pozitív változást, ha megfosztjuk a családtól.
    Szóval ez a tag, meg pár ember lement a helyi kricsmibe és elkezdett témázni a fickókkal, ráadásul nem eredménytelenül. Állítólag a csoportfoglalkozások a mai napig a kocsmában zajlanak. :)

    Közben felhívtam a szerelőt. Nem rózsás a helyzet, talán 1 hét múlva kész lesz a kocsi. :F A végösszegre rá se kérdeztem... Minek idegesítsem magam addig is.

    Na puszi

Aktív témák