Aktív témák

  • Eli_Stone

    aktív tag

    Sziasztok,

    A napokban unatkoztam kicsit és gondoltam, hogy felpörgetem kicsit az őslelet gépemet.
    Régebben olvastam itt a prohardveren, hogy 3400-ig felhúzták az E6400-at és mit ad isten nekem is ilyen van (a code name-t leszámítva mert nekem az Conroe-2M).
    Szóval mondom akkor adok a biosban egy kis kakaót a CPU-nak és feltoltam a frekit 300-ra tök jó, elindult a gép stabilnak is tűnt, na mondom akkor adjunk még neki :) úgy is max 350-ig lehet adagolni a i945P/G chipset meg az Asrock Hybrid Booster-es biosa miatt.
    Na de 310-nél már nem volt képes felbootolni :(
    Visszaállítottam 300-ra ismét ment minden csak egy furcsaságot vettem észre amikor nézegettem a gépet az Aida64-ben (korábban Everest Ultimate), hogy a memóriáim lebutultak @200Mhz 3-3-3-9 es időzítésűre (meglestem SiSoft-ban is és Hwinfo-ban is, mind ugyan ezt írta).
    Nem vagyok egy tuner de szerintem ez nem normális(főleg, hogy a bios viszont @333 DDR II 667-et ír), vagy mégis? Illetve az sem, hogy az alaplap már nem képes elviselni egy 15%-os OC-t csak 13%.

    Van valakinek tapasztalat, hogy lehetne normálisan egy kicsit ezt a konfigot felgyorsítani:
    Asrock ConRoeXfire-esata2, Intel C2D E6400, 4GB DDR2 667 (4x1GB dual channel), Nemtom milyen márkájú 550W-os táp, Radeon HD3650 512MB DDR3 és Win 7 32bit.

    Tudom cseréljem le az egészet újabbra gyorsabbra, de mivel egy csavart sem kellett kicserélnem benne mióta megvan így ameddig meg nem döglik valami nem is cserélem le, plusz nagyon jó a 2db esata mert pont 2 esata külső HDD-m van :)

  • Воланд

    titán

    válasz Eli_Stone #1 üzenetére

    Tuning, kezdőknek, szájbarágósan

    Legközelebb topiknyitás előtt használd a keresőt!

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Aktív témák