Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz #32577792 #8 üzenetére

    Ez egy kicsit konfuz erveles :)
    A nyomatek ket dolog miatt novekedhet meg:
    1. tobb uzemanyag eg el
    2. hatekonyabban eg el az uzemanyag

    Az utobbit nagyjabol ki is zarhatjuk, a minel jobb eges annyira kardinalis kerdes egy motornal, hogy igy is agyon van optimalizalva. Azon nem nagyon lehet javitani, foleg nem ennyit es foleg nem egyszeru szoftveres buheraval.
    Marad az, hogy tobb uzemanyag eg el, akkor viszont nem nagyon van mitol csokkennie a fogyasztasnak :)

    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • Sytex

    tag

    válasz #32577792 #8 üzenetére

    Saját tapsztalat: Chipelés után, ugyanolyan vezetési stilusban +1 , +1,5 liter fogyasztás. Benzint többet adott, büdös is nagyon, és a nyomaték lentebbről jött, és szebb hangja van ha végigforgatom. (Ja a leszabályzást is kitoltás 7500ról 8700-ra). De egyszer autópályán leszakadt az egyik kipuffszelep tányérjából két kis darab, hanger megáll 3 hengerrel haza 100KM-t. Ott kiderült hogy üzemanyagelégtelenség volt a hengerben, ezért tulhevült a szelep és paff. (Igen, igen, ha kevés a benzin az melegedést hoz, mert a bebefecskendezett benzin hűti a motort amig el nem ég.) Injektorok ellenőrizve, kábelek ellenőrizve soha nem derült ki a hiba valódi oka.
    Akkor vettem bele egy állitható benzinnyomásnövelőt, így a gyári 2,1-es nyomást addig huzhatom felfelé amig az AC birja. (4,2-t tud nyomni). Igy most még több naftát kap, többet fogyaszt, és jobban megy.
    1.3 suzuki swift gti gyári lóerő:103. Most nemtudommennyi.
    Tehát és félnék kicsit a chiptől, nehogy tönkrevágjon valamit. (4,2-es nyomásnál 20-25 litert lehet elfüstölni vele).

    Szerk: amiért választ irtam a kmmentre, kihagytam.
    A fogyasztáscsökkentés nekem nem magyarázza meg senki. Autóversenyző családból származom, édesapám magának épitette az autóit, most az enyémben segit. (Jelenleg az utcai automat használom versenyzésre is). Ez a kevesebb ideig kell gyorsitani és azért kevesebbet eszik....hát nem tudom, itt a ''Adott munkához szükséges befeketetett energia'' vagy ehhez hasonló fizikai okosság jut eszmbe. De azt mindenki tudja: többletlóerőhöz, többletbenzin kell......

    [Szerkesztve]

    - Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

Új hozzászólás Aktív témák