Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Mikeee86 #6657 üzenetére

    Na most nálam is ez van, nemtom mi a vattafaka ez, leszedtem a régit meg driver sweeper aztán akarom feltenni a 9.11-est és ez fogad, akarom visszatenni a régit ott is B+, feltettem kézzel csak a drivert, de hát ez így nem állapot, mert így nincs overscan-em, amúgy lecarnám a CCC-t, de az kell. Az új DriverSweeper gyalul le valamit amit nem kéne? Vagy mi a rák ez? Külön az msi-re klikkelve felmegy a CIM, nem értem mi a nyomora a logban meg nem ír semmit, az ilyet nagyon utálom.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz 2o1i #6710 üzenetére

    A legfacább hogy a win7 miután felteszi a saját video illesztőjét kimegy a netre és keres a kártyához megfelelőt és még csak véletlenül sincs ott egy qrva mégse gomb, leállíthatatlan, majd feltelepíti a kártyát egy olyan illesztővel amivel ha indítasz egy GPU-Z lefagy a gép :DDD fogtam kézzel frissítettem a drivert a CCC kitömörített mappájából kerestetve vele onnan frisset, azzal már jó GPU-Z írja hogy az, csak ugye CCC ettől még nincs, ráadásul az alapértelmezett contrast is olyan erős hogy semmit nem látni a filmekből valamikor el kéne vele pöcsölnöm, de annyira nincs türelmem hozzá, mindegy majd lehúzom a netről a gépet és úgy leirtom róla ezt a szutykot mégegyszer, a winfosos VGA driver-re meg csak felmegy a CCC újra, ha arra se akkor telepíthetem újra az egészet emiatt, annyira isteni. Ha meg nem szeded le előtte a régit és úgy teszed fel az újat akkor meg az a baj, ha leszeded az a baj, az összes tököm tele van, hogy nincs egy módszer ami mindig ugyanúgy működik és mindig belefut az ember ebbe a pöcsölésbe.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Devil #6722 üzenetére

    Szedd le a legfrissebb CCC-t a guru3d.com-ról a winverzió szerint miután kitömörítette magát csak az illesztőprogram frissítésével tallózd be a könyvtárát az eszközkezelőben és csak a drivert frissítsd, CCC-t is hagyjuk, aztán tedd fel a VLC player-t, ingyenes és az beépített codec-es, amit külön feltettél codec pack-et azt szedd le a csába, az nem kell, nehogy az szivasson, azt is hagyjuk. Ha friss driver+VLC-vel lefagy úgy, hogy csak a driver van fönn CCC nélkül az sztem már kártya lesz, vagy max valami nagyon halott win, de azt írtad hogy a wint már újrahúztad.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Szivat a driver pack. Pontosan mit vizsgál a telepítő? Tudom, hogy ha NV karit "észlel" akkor tiltja a CCC-t, csak az nem vili hogy hol látja még vajon.
    NV kártya már nincs a gépben, de nem megy fel a CCC csak a hang driver miután lefut a setup. Prog. hozz-elv.-ben szedtem le minden NV drivert, ez nem volt elég. Csökkentett módban leszedtem minden NV driver maradékot amit nem szedett le az uninstall a driver sweeperrel és még mindig nem, mi az Istent lát ez amit én nem? Valamiért tiltja a CCC-t még mindig. Manuálisan eszközkezelőben csak a driver felmegy, de nekem kell a CCC és nem akarom újratelepíteni a wint. Nincs erről pontos infó valahol hogy pontosan mit kell törölni ha korábban NV kari volt a gépben?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #13816 üzenetére

    Felküzdöttem manuálisan. Ha valaki tud erre valami okosságot hogy ne kézzel kelljen pöcsölni írja már meg plíz. :R

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz VGYke #13818 üzenetére

    Nem pöcsöltem redzsisztriben, mert felment végül.
    "Nasty File Remover" nevü progit nézzétek meg, akinek ilyen baja van. Nekem talált egy NV-s dll-t amit a driver sweeper nem. Igazából nemtom mi volt a gáz, mindegy a lényeg hogy fennt van, szóval nincs gondom. Ez egy legfrissebb hotfixes CCC a Guru3D-ről, lehet nem százas, de tök jó a 6870-em vele, semmi gixer, idáig játszottam előző hsz óta.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Apa kezdődik...

    Egy 13.9-es driver egy régi 69xx VGA-t vajon mi a ferde facér nem kapcsol fel 3D órajelekre ha a GTA4 EFLC-t indítom és miért 2D órajeleken fut a játék diavetítés szinten, amikor minden más gém meg jó? Mit varázsoltak el ebben a fos GTA-ban, amire a mostani driver-ben nem gondoltak? Lehet ezen segíteni?

    Nincs valami parancs, amivel tudom a VGA BIOS-t 3D órajelekre force-olni tuning programok telepítése nélkül? Nem lehet manuálisan megbactatni, hogy kapcsolja már fel és hagyja úgy újraindításig?
    Akkorák ezek a rohadt játékok hogy a francnak sincs kedve újratelepíteni egyiket se...

    (nekem új ez az eflc, gondoltam miért ne de áhh, kezdem bánni, eddig ment most meg goldol egyet és szaggat, a GPU-Z-ben meg látom hogy fel se kapcsol a kártya... nahh, faca... áhh, fúúj, phöjj)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz amd7870 #24331 üzenetére

    [link]

    ez jó azon meg felesleges vitatkozni, hogy két szar megoldás közül melyik a szarabb, mert a szar az szar, hiába paszírozod és fested rózsaszínre attól még büdös marad. Nagy kép kell, passzív kell szvsz nincs jobb otthonra.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    dzsuvázás kézzel (már ha nem akarod újratenni a wint-):

    1. Programok hozzáadása/elvétele a vezérlőpultban
    2. Uninstall/eltávolítás Catalyst (Express Uninstall)
    3. Újraindítod a gépet, bejelentkezel tök normálisan
    4. Elindítasz egy Total Commander-t és beállítod, hogy látszanak a rejtett fájlok is.
    Letörlöd az összes alábbi ATi/AMD fájlt és mappát a gépről:
    5. A "C" meghajtón az “AMD” mappát
    6. A “Program Data” mappán belül (ez amúgy rejtett) törlöd az összes ATi/AMD mappát
    7. A "C"-n a Program Files mappából is törlöd az összes ATi/AMD mappát
    8. A "C"-n a Program Files (x86) mappából is törlöd az összes ATi/AMD mappát
    9. Bemész a "C" a “Users/Felhasználók” mappába
    10. Tovább abba a mappába amilyen néven be vagy jelentkezve és ott be az “AppData” mappába (amúgy rejtett)
    11. Itt végignézed a “Local”, “LocalLow” és “Roaming” mappákat egyesével és minden ATi/AMD mappát törölsz mindegyikből.
    12. Visszamész a “Users/felhasználók” mappához és bemész a “Default” mappába (amúgy rejtett)
    13. Ott be az “AppData” mappába (amúgy rejtett)
    14. Itt is végignézed a “Local” és “Roaming” mappákat az összes ATi/AMD mappát kitörölve.
    Ezt követően kitörlöd a regisztrációs adatbázisból a kulcsokat:
    15.bezársz szépen minden ablakot és futó szarságot
    16. Futtatás (win zászló gomb+"R" betű egyszerre) beírod “regedit” és indítod.
    17. Clickelsz a “HKEY_CURRENT_USER”-re
    18. Click a “Software”-re
    19. innen törlöd az összes AMD és ATi mappát (nem kell a kulcsokkal szarozni a jobb oldalon)
    20. utána clickelsz a “Wow6432Node”-ra
    21. innen is letörlöd az “AMD” -t, vissza az elejére
    22. Clickelsz a “HKEY_LOCAL_MACHINE”-ra
    23. Azonbelül a “SOFTWARE” -re
    24. Innen is minden AMD és ATi töröl
    25. Clickelsz a “Wow6432Node” -ra
    26. Innen is minden AMD és ATi töröl, vissza az elejére
    27. Clickelsz a “HKEY_USERS” -re
    28. Clickelsz a “.DEFAULT”-ra
    29. Clickelsz a “Software”-re
    30. Innen is törölsz minden AMD és ATi mappát
    31. Clickelsz az “S-1-5-18” és hasonlókra
    32. bemész a “Software” be és ahol találsz AMD ATI-t törlöd
    33. mindegyikben
    34. Clickelsz a “S-1-5-21-1632250243-966907716-928185508-1000” -ra
    35. click a “Software” -re ott is
    36. minden amd/ati töröl
    37. bezárod a regeditet
    38. újraindítod a gépet
    39. telepíted a 13.9-est vagy ami tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz -Sawyer- #24367 üzenetére

    Csak így leírva tűnik ez vészesnek, elkezded csinálni és max kettő perc+egy újraindításnyi idő. A driver sweeper nevű progi azt hiszem erre van kihegyezve, de egy ilyen használata esetén sosem tudod mit távolít el és ha olyat is, ami meg kéne, akkor az nem kellemes, ráadásul azt is mindig frissítik, mert nem csak AMD-hez akarják fejleszteni.
    Azért írtam le ezt a sorrendet, mert 12.8-ról frissítettem 13 pont valamennyire és elkezdett ugrálni a kép flash-nél a böngészőben mondom WTF aztán, feltettem a 13.9-et és valami hibával összeomlott a CCC rögtön induláskor. Végigcsináltam amit írtam, feltettem újra a 13.9-et és no problem. Nekem mondjuk felment mindig minden, csak valami szemét bekavart, de az biztos, hogy valamit benéztek az AMD-nél, mert én azért nem user error miatt szívok. Jó pár ATI/AMD VGA-m volt már és úgy 3 évente előfordul hogy benéznek valamit és rendre amikor sok VGA kerül ki a piacra látszólag teljesen feleslegesen teljesítményben igen közel egymáshoz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz -Sawyer- #24374 üzenetére

    Notinál lehet hogy csak a gyártó által módosított driver 100%-os? Így távokosban azt tudom mondani, hogy próbáld meg azt, hogy csak a drivert teszed fel. A 13.9 kicsomagol egy AMD mappát a cére, vezérlőpult=>eszközkezelőben videokártyák-at megnyitod jobb gomb a VGA-n driver frissítése és betallózod neki a C-n az AMD mappát, mint saját helyet ahol keresse a drivert hozzá. Akkor biztos felteszi. Ettől még CCC nem lesz persze, de legalább tudod használni a notit mindenre amíg nem találsz valami használható telepítőt. Nyilván innen nem tudhatom mi nem gúd nálad.

    (#24373) Winnie The P

    Akkor pláne nem értem, hogy miért nem integrálják az önkicsomagoló frissítésekbe, hogy bolodbiztos legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz -Sawyer- #24374 üzenetére

    ú most látom a korábbi hsz-eidet :DDD szerintem azt a win-t majd teheted újra, kár vele szenvedni mindegy mer' a BF4 menni fog csak a driver-rel CCC nélkül és ha jól veszem ki akkor az a lényeg egyelőre, szóval boldogság lesz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz amd7870 #24378 üzenetére

    [link]

    (#24377) Winnie The P

    Számtalanszor előfordult, hogy mindenki sírt, nálam meg semmi gond nem volt, szóval gyököt kell abból a "sűrű"-ből vonni. Egyáltalán nem rosszak a driverek, sőt. A CFX támogatás előtt le a kalappal, nagyon fincsi teljesítményeket ki lehet hozni közepes VGA-kkal is. Amikor nagyon sok típus játszik előfordul figyelmetlenség. No meg persze aki jót akar magának az egyébként is hozzon létre időnként egy teljes lemezképet, hogy legyen mentése, végtére is vírus is bekavarhat, nem csak egy VGA driver. Egyébként én utoljára akkor szívtam rendesen, amikor AMD-ről váltottam NV-re és onnan akartam visszaváltani AMD-re, na az NV kari után nem volt egy egyszerű menet. Jó, hozzá kell tegyem, hogy úgy adtam el a VGA-t hogy nem szedtem le a meghajtót.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz -Sawyer- #24380 üzenetére

    mennem kell, de csak a driver-rel mennie kell a játékoknak. Szóval nézd át a telepített programok listájában, hogy eltávolítottál e tényleg minden AMD-t, ha nem akkor eltávolítás és indítsd újra a gépet, ha igen és most nem mennek a gémek perpill, akkor az eszközkezelőben jobb gomb a VGA-n eltávolítás, aztán tedd fel az AMD mappát betallózva a céről újra, de csak az eszközkezelőben a VGA-t semmi CCC telepítő, közben ne indítsd újra, mert a win induláskor szerintem felrak neked valami régit a VGA-nak. Ha az AMD mappában nem talál drivert a VGA-hoz akkor szerintem valami notigyártó által módosított meghajtó jó csak neked. Egyébként amit letöltöttél verziót annak a támogatott kártyái között szerepel a tiéd ugye? Gondolom azt csak megnézted...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Hali,
    Adott egy HD7870, egy TV meg egy projektor, a TV az elsődleges kijelző, az van kiterjesztve a projektorra. Tehát csak a filmet húzom át a projira az asztal marad a TV-n. Eddig boldogság van.

    SMPlayer-el (vagy bármilyen szoftverrel) szeretném állítani a video (avi) tulajdonságait, például fényerejét és a világon semmi nem történik.

    CCC-ben most minden létezőt alkalmazás vezéreltre tettem meg "video lejátszó beállításainak használata" pipa stb. állítom az SMPlayer-ben a fényerőt, kontrasztot minimumra és semmi nem történik, más playereket is néztem, ugyanúgy semmi. Mintha le lenne tiltva. Ilyenkor WTF van?

    Ha CCC-ben állítom akkor sem megy ez a vicc, bejelölöm a videó színbeállításoknál, hogy AMD beállítások használata, leveszem a fényerőt meg a kontrasztot minimumra, a mintakép elsötétül, ahogy kell, elindítom a lejátszó progit és ugyanúgy megy a video valaminek az alapértelmezett színbeállításaival, de hogy minek a beállításaival az jó kérdés

    Azon túl, hogy uninstall a CCC (ami a méretezési beállítások -overscan- miatt kell, különben a TV-n nincs teljes képernyő :W ) lehet valahogy tutira menni, hogy ne kényszerítse a default beállításait rám semmi és a videoplayer beállításai működjenek végre?

    Perpill konkrétan semmivel nem tudom állítani szoftveresen egy videó fényerejét, kontrasztját stb. Nyilván gáz van a CCC-vel, összeakad valamivel, vagy telepítési gond vagy akármi, de nincs valami cfg, amit meg lehet editálni, mert egyébként semmi bajom vele és most úgy megkímélném magam a telepítgetéstől...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Elérhető valahogy a VGA-hoz csatlakoztatott monitorok száma felbontása és üzemmódja editálható formában vagy csak a grafikus felületen keresztül?

    Driverfrissítés után visszatölthető, felülírható állomány hogy ne kelljen a grafikus felülettel vacakolni?

    Letiltható a monitor automatikus felismerése csatlakoztatáskor, hogy amikor egy 3 monitoros Eyefinity mellé csatlakoztat az ember egy negyedik megjelenítőt, mondjuk egy TV-t az ne verje szét az Eyefinity asztalt pusztán a HDMI kábel bedugása miatt?

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák