Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    Segítség!

    Letöltöttem a full verzsön 8.12 Catalyst-ot (xp 32 bit), de nem találom a hydravision-t. Telepítésnél sem kínálta föl a lehetőséget (csak a drivert meg a ccc-t lehetett bepipálni, eddig a felsorolásban sokkal több minden volt). Az eddigi driver-ekben mindben benne volt a Hydravision, a 8.12-őt miért kellett így megcsinálni. :F
    Szóval, hogyan legyen Hydravision-öm??

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz lizakattila #4562 üzenetére

    Hatalmas thx :R . Csak azért nem kerestem külön, mert eddig a ccc-vel együtt települt.

    Fú de várjál, nekem 32 bites XP-hez kell! :F

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Nah megtaláltam itt. De miért kell keresgélni, miért nem települ együtt a driver-rel mint eddig?

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Szevasztok!
    Az én problémám a következő. Nemrég váltottam oprendszert, 32 bites xp-ről 64 bites win7-re. A vga egy HD4670. Na mármost. A win7-re a hivatalos 9.10-es catalyst-ot tettem fel (akkor még nem volt 9.11) és szomorúan konstatáltam, hogy a jól átlátható menüsor a Control Centerből egyetlen egy, átláthatatlan menüpontokkal rendelkező legördülőlistává változott az xp-s 9.9-es ccc-hez képest. Na mondom nem baj, majd ezt is megszokjuk (de miért kellett a jól bevált, átlátható dolgon változtatni :O ). De a beállítások között egy valamit kerestem, mert azt mindig beállítom, ez pedig a gpu scaling (ugyanis 16:10-es a monitorom és nem akarom, hogy széthúzza a widescreen-t nem támogató játékok képét). XP-nél ez frankón működött. De ebben a ccc-ben (tehát win7 x64, 9.10-es catalyst) az egész gpu scaling menüpont ki van szürkítve, azaz nem állítható. Erre fogtam, letöröltem a 9.10-es ccc-t (tehát csak a control centert szedtem le) és felraktam a vistás 9.9 ccc-t (win7-hez az első driver a 9.10), gondolván, ha még az xp-s 9.9 catalyst-nál jó volt a gpu scaling, akkor hátha így jó lesz. De nem lett jó, a ccc maradt ugyanaz az átláthatatlan szar és a gpu scaling ugyanúgy nem állítható. Szóval mindegy a verzió, ez a vistás/win7-es driverek-ek sajátossága. De akkor minek van benne a kib.szott gpu scaling, ha nem lehet állítani? Ez mégis mióta van így a vistás driverekkel? Tehát, hogy egyetlen legördülőlistából érhető el az összes menüpont, meghogy nem állítható a gpu scaling. Xp-s 9.9-es driverrel még minden rendben volt.
    Végülis nem akkora a baj, mert itt win7 alatt valami oknál fogva mégiscsak megtartja a képarányt a régebbi játékoknál, hiába nem tudom bekapcsolni ccc-ben a gpu scaling-et (xp-nél mindeféleképpen be kellett kapcsolni, mert akkor széthúzta mondjuk az 1280x1024-et is teljesképernyőre). De például a Heaven benchmarkot próbáltam azóta és azt ha 1280x1024-re állítom, akkor széthúzza teljesképernyőre, szóval lapos lesz minden. Mondom nem akkora a gond, mert a játékoknál valahogy mégis megmarad az eredeti képarány (tehát egy max. 1280x1024-es felbontást támogató játéknál kétoldalt fekete csík lesz - így volt xp-nél is, így a jó), de bosszantó, hogy ccc-ben nem tudom beállítani, hogy minden egyes alkalmazásnál legyen gpu scaling, Kérdés: az új 9.11-es driver is ilyen? Mertha igen, akkor nem cserélem le a 9.10-et, a HD4 szériára már úgysem fog optimalizálni az AMD.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Új hozzászólás Aktív témák