Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mongi

    senior tag

    Hello Guruk!

    Belefutottam én is egy igen kellemetlen hibába, és nem tudom rá a megoldást.Így nagy szükségem lenne a segítségetekre.A hiba a következő:
    Gép:
    -OS: windows7 x64 ultimate HU
    -Asrock M3A785gmh/128 (785G, HD4200,...stb)
    -AMD 5200 (nem pluszos!) 2.3ghz AM3
    -4GB ddr3 1333 (2x1gb, 1x 2gb)
    -Powercolor ATI HD4650 PCI-E, 1GB gddr3
    -2x sata hdd
    -1-x DVD-RW
    -350W táp
    -HDMI-n 32" samsung hd-ready tv

    A hibajelenség:
    Catalystot (11.3, 11.4, 10.3) telepítve a gépre, az IGP rendesen működik.
    Biosban beállítom hogy a PCIe az elsődleges vga kártya, a pcie kártya betevése után az igp-t eltávolítva az eszközkezelőben (driver uninstall) illetve elötte az ati eltávolítóval kiszedve a catalystot, felismeri a hd4650-est, és a win7 telepíti hozzá a saját WDM1.1 driverét. ezzel megy is a vga, de csak fél sebességgel (kb. 12Gb/sec, 23GB/sec helyett, a GDDR3 400mhz-en 667 helyett...). Amint fel szeretném rakni a catalystot a telepítés után a kép hirtelen szétesik, fagyogat, majd zöld/fekete pöttyökkel rakja tele a képet, néhányszor kikapcsolja a képet, majd vissza. Képet ezért nem tudok prezentálni, mivel csontra fagy a gép. Azóta a 11.4 catalystot sem lehet törölni, lefagy az uninstall alatt (azt hiszem controll center törlésekor) javításra sem reagál.
    A vga gyári driverével is ugyanezt csinálja. Másik gépben még nem teszteltem a vga-t, de szerintem nem abban van a bibi, ha megy a win gyári 1.1-es driverével (3D intenzív alkalmazások is mennek, csak lassabban, és ez dühít :DDD).

    Mit tanácsoltok, mit tegyek?
    Amúgy a gép tiszta, a vga vadonat új.
    A win nem teleszemetelt, de ma megpróbálkozok azért egy másik hdd-re feldobni egy új 64bitest.

    .......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

  • mongi

    senior tag

    válasz Dtomka #13591 üzenetére

    Ezekre már én is gondoltam, de ezekkel nincs gubanc, másik ati vga (5450) dettó hibát produkált.Ha nvidia ment bele (gt210, gt430) azzal no problem. Na ennyit a márkahűségemről :DDD

    Amúgy hogy lehet ramhiba, ha kissebb sebességgel és a windows1.1-el meg tökéletesen fut rajta a heaven dx11-es tesztje is? A táp sajnos egy modecom 350W mini atx, a htpc házzal egyben volt, gt430-ast vitte ez a konfig, így a fogyasztással sem hinném hogy gond lenne (terhelve a gép max 210W-ot evett diszkrét vga-val).

    .......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

  • mongi

    senior tag

    válasz polonic #13593 üzenetére

    A biosban nincs kikapcsolási lehetőség (!), automatikusan tiltania kellene ha nincs bekapcsolva a surround wiev (márpedig nincs), illetve PCIE-re állítva az elsődleges vga.
    A tápot ma meglesem egy 400W-os fsp-vel cserélve, bár nem hinném hogy ne lenne elég (a 210W-ot bírta a gt430-al ami 56W tdp-s, az ATI 4650 meg 55W tdp-s) majd kiderül ;)

    .......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

  • mongi

    senior tag

    válasz azbest #13598 üzenetére

    Ezt én is tudom, mivel nagyrészt asrock lapokkal dolgozok :)
    Azért kösz hogy segíteni próbálsz :R

    Na a gépet újrahúztam, minden szépen felrakva, de a vga csak nem akar normálisan menni, pedig már egy 400W-os FSP-ről megy most a vas. A vga a gyári saját driverével sem halandó a átviteli sebességét a rendes 22.6GB/s-re belőni, csak 12GB/s-en megy :(( :O :W
    Na ez mitől lehet...

    .......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

  • mongi

    senior tag

    válasz mongi #13600 üzenetére

    Meguntam az egésszel a bajlódást, és felraktam a memót 550mhz-re, így legalább 18GB/s-el megy... nem az igazi, de köztes megoldásnak nekem megfelel. Ha 600mhz-re emelem, ugyanaz a hibajelenség. Majd ma megnézem, hogy milyen memók vannak ezen. Kissé gyanús, hogy ez nem lesz 667-es memó csak max 500-as :W
    A tápra gyanakodóknak:
    A gép felhúzva a következő sebességekre tökéletesen üzemképes:
    CPU: 5200 2300mhz @ 2780 mhz
    VGA: 600/400 @ 600/550
    RAM: ddr3 1333 @ 1600

    .......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

  • mongi

    senior tag

    válasz azbest #13607 üzenetére

    Az utolsó az, de gddr3-as rammal :F :B :W hogy tegyem őket ahova éppen szeretném... :(((
    A ramokat nem néztem még, de a rendeléskor kiírt adatok alapján 667-es memóval szerelt kártya volt a nagykerben, majd mindjárt írok is nekik, hogy ne baxanak át mindenkit...
    ebből az jönne ki hogy 1560-on menne a ddr3-as:
    Chip gyártó ATI
    Gyártó Powercolor
    Memória típus DDR3
    Memória méret 1024 MB
    Csatoló felület PCI-E 2.0
    Memória órajel 780 MHz
    Memória interfész 128 bit
    Chip órajel 600 MHz
    Chip hűtés Aktív
    Portok DVI, HDMI, D-Sub
    Max. felbontás 2560x1600
    Támogatott szabványok DirectX 10, ATI Crossfire, HDCP, OpenGL 2.1, Shader Model 4.1
    Garancia 2 év

    [ Szerkesztve ]

    .......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

  • mongi

    senior tag

    válasz mongi #13608 üzenetére

    és hogy ne legyek lehülyézve, íme a sapphire gddr3-as, igaz 512-es:

    I/O Output: Dual DL-DVI+HDMI+VGA
    Core Clock: 600 MHz & 320 Stream Processors
    Memory Clock: 700MHz, 1400 Mbps.
    PCI Express 2.0 x16 bus interface
    512MB /128bit GDDR3 memory interface
    Single Slot Active Cooler
    Native HDMI support
    7.1 Audio Channel Support
    Microsoft® DirectX® 10.1 support
    Shader Model 4.1 & Native Hardware Cross Fire support

    .......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

Új hozzászólás Aktív témák