Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zack #5761 üzenetére

    BIOS csere után telepítsd újra a driver, mert a CCC-ben bennragadnak a beállítások.

    Legjobb az eredeti BIOS-odat módosítani. Annyi a kitétel, hogy ne változtass semmi máson, csak az overdrive limiteken. Tehát, ha megbabrálod az alap órajeleket, vagy a ventivezérlést, akkor furcsa dolgokat fog művelni a CCC (akár eltűnik az overdrive menü, leáll a PP, ilyenek...)

    Nekem a 4870x2 is visszaveszi az órajelet a 2. magon is, mert csak annyit szerkesztettem a BIOS-on, hogy magsabban legyen a CCC-ben az overdrive csúszka vége.

    Ventillátort talán Rivatunerrel lehet legjobban vezéreltetni, mivel azonnal beáll a módosítás, így könnyű finomhangolni. Azt nem tudom két külön kártyával működik-e, de kéne neki. A főablakán le kell görgetni a 2. kártyát, és ahhoz is beállítani. Ha nem megy, akkor szar a riva, vagy a driver, talán egyszer megcsinálják...

    Geforceokon jó dolog beégetni a BIOS-ba a max stabil, kitesztelt órajeleket, de Radeonon nem. Ugyan így a ventivezérlés... A CCC egy fos, hisztis szűzk¤rvä, Radeonnal bármit csinálsz több lesz a baja, mint a haszna, a 4870-esem csak instabilabb lett a voltmodtól is, a CCC-ben ott az AA, AF, mégse lehet vele ráerőltetni olyan játékra, aminek alapból nincs AA csúszka a menüjében (de nem deferrend renderinges, többéves DX9-es, akár 8.1-es...).

    Radeont csak meg szabad venni, betenni, és rendeltetésszerűen használni, mint a kisangyalok a mesékben...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák