Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz zizzenet #1009 üzenetére

    Füst effektet mint olyat most nem is tudom micsoda. Mikor valami füstöl? Égni sok mindent láttam, füstöt kevésbé.
    Jó lenne azt tudni, hogy az a ''füst effekt'' támogatott-e hardveresen a 9800Pro-d által. Mert ha nem, akkor érthető a belassulás, hiszen az effektet a driver számolja ki. Szerintem ennek nézz utána. Lehet hogy az újabb sorozatú driver gyorsabban emulálja le ezeket az effekteket.

    Ötletem ezen kívül is van...

    - Ha túl van húzva a kártyád, akkor próbáld meg alapon.

    - AGP beállítások mind oké? Próbáld meg 8x-os 4x-es és ezeket kombinálva fastwrite ON/OFF módban.

    - Alaplapod BIOS changelogját olvasgasd, szokott ott lenni ATI kártyák esetén hibajavítás. Ha van, akkor frissítsd (ha nem értessz hozá kérj meg inkább mást mert kinyirhatod a géped).

    - Szerezz kölcsönbe egy ugyanilyen kártyát, hogy azzal mit produkál. (Egyértelműsíti ha hardware hiba) Vagy a tiedet próbáljátok más gépben.

    - Bár a te esetedben nem annyira jelentős, de az msconfig-ban kapcsolj ki minden nem MS szolgáltatást és aut induló programot (tehát hogy más ne fusson) amig próbálgatsz.

    - Dobj fel egy partíciót friss telepítés okán próbálgatni (vagy másik vinyóra), hogy szűzen installált rendszeren is megvan-e a hiba. Ha nincs, akkor a régit próbálhatod megjavítani driver cleaner-el...hátha, vagy új telepítés, tudva hogy a gond megszűnik. Ez egyértelműsíti hogy szoftveres gond.

    - Memória. Ha a memóriád kevesebb mint 512, az gáz, ha a füst egy része amulálva van lehet hogy sok memória kell neki. Próbáld ki 1 gigával. AGP aperture size -ot nézegetheted tehát a videókártya RAM-jának 2x -esével pl,

    - Alaplapi AGP driver legyen új, ahogyan a chipset driver is.

    - Próbáld a kérdéses effekteket úgy is nézni, hogy alatta a vertikális szinkron (vsync) engedett/tiltott legyen.

    - OpenGL-es játékoknál is hasonló a hiba...?

    - A direct-x is frissül, hogy 2006 februári a legfrissebb, próbáld meg azzal is (bár az előző állapotot visszaállítani körülményes lehet ha rosszabb lesz. Tehát mérlegelj. Mindenesetre egy full reinstall-ra fel lehet készülni).

    Ennyi, hirtelen, amig ezeket kipróbálod, az eltart egy ideig... :)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák