Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz bigdigit #9271 üzenetére

    CoD1 már régi probléma, itt is volt szó róla. 8.7 v. előtti driver vitte csak HD3870-eken (abban a topicban sokaknak volt gondja vele), neked is vmi régebbivel kellene megpróbálnod (új játékoknál bukta). Persze kártyafüggő is a probléma, ahogy az már csak lenni szokott. Visual C++ a CCC-nek kellhet.

    BeLucZ: Sajnos ez csak általánosságban mondható el, bizony van egy rakás játék, amely vagy az AMD meghajtója (volt itt pl. HD5770-en CoD2, vagy éppen nemrég Kingpin W7-en), vagy szimplán a W7 miatt (hiába a komp. módok) nem indul el. Ez nálad lehet 10%-os hibafaktor, de aki mondjuk olyan játékokkal játszana, amelyek valamely okból nem futnak, könnyen lehet 100% is. :)
    Az OS reinstall-ban nem hiszek (persze meg lehet próbálni), ha lepucolta az nV meghajtóját, és tisztán feltelepítette az ATI-t, az nem okozhat gondot játékokban. Mondjuk nekem a biztonság kedvéért a full rendszerpartícióm bármiféle VGA-cucc nélkül el van mentve. :DDD

    Abu85: Én mindezt megértem, de ha egy kártya X sebességet tud Y minőséggel, akkor ua. Y minőséggel 2 kártyának 2X sebességet kellene tudnia. Persze, ez csak elmélet (tudom, hogy az összehangolás miatt veszhet pár % teljesítmény), de a CF sajnos nyilvánvalóan nem tudja ezt, ezért veri meg rengetegszer az SLI relatív teljesítmény-növekedésben. Ettől persze lehet még remek, erős kártya az 5970, vagy egy CF, de számomra akkor elfogadható a 2GPU-s megoldás, ha mindenben legalább akkora sebességnövekedést produkál, amennyivel drágább, változatlan minőség mellett. Most nem tudom az ugráló árfolyam mellett, mennyi a HD5870 és a 5970, de ha 1.5X HD5870, akkor kb. elfogadható lenne, már ha nem lenne ezernyi nem CF-kompatibilis játék. :R

    Talán 2 hónapja letölthetőek a CF profilok, akkor milyen profilra gondolsz? (Nem kötözködésből kérdem, tényleg kíváncsi vagyok. :R ) Anno mind csak kísérleteztünk, akinek CF-e v. X2-je volt, ráadásul akkor még CCC-t használtam, mert az ATT anno nem tudta a CF-t, és egymásnak adtuk át, amint sikerült működőképes beállításokat találnunk. Minden játékhoz mindenféle kombót kipróbáltunk, amit csak lehetett, a már említett, vegyes eredménnyel.

    zack: Nehéz elfogadni, hogy nem értesz hozzá? :F :N Nem azt írtam, hogy az volt a gond, hanem hogy az lehetett, ezt direkt hangsúlyoztam. Láttam már bios-editorokat, elrontott bios-t is eleget, csak segíteni próbáltam (ahogy sok embernek segítettem a bios-uk módosításában, ha mindenáron azt akarták, és nem tudtam lebeszélni róla őket; senkinél nem halt meg egyetlen kártya sem). Kíváncsi lennék más magyarázatra is, én csak az általam valószínűsítettre kívántam felhívni a figyelmet. ;) Azt hiszem, én elég normálisan írtam neked, ha nem tudsz mit mondani a felvetett lehetőségre, akkor azt írd. :R
    Hogy Abu85 kedvenc szófordulatával éljek (kissé módosítva :) ), ha mindenki tud biost frissíteni ATI kártyákon (anno HIS 38x0 IceQ3 turbo-n a topic összes HIS-tulaja feltette gond nélkül az általam módosított biost, mert gyárilag minden 3D mód volt a karin), neked pedig nem sikerült, akkor nagy valószínűséggel te rontottad el. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák