Új hozzászólás Aktív témák

  • Hikvision

    senior tag

    Elég Érdekesek ezek a catalystok AGP-re. Volt egy jól bevált APG-s X850XT-m, és mivel szerettem volna nézni HD filmeket röccenés nélkül, ezért gondoltam, h lecserélem egy HD3650-re. Le is cseréltem, feltoltam a 8.10-es Agp hotfixes drivert, elindítottam a 3Dmark 03-at lefut a repcsis teszt, és amikor jönne a második teszt, még az első képkocka előtt jön a kék halál végzetes kivitel címen. Na mondom biztos a régi Windows szarakszik, gyorsan újrahúztam, megint fel a hotfixes 8.10 és lám ugyanúgy kék halál. Mivel sehol nem találtam erre a dologra utalást ezért gondoltam megpróbálok másik drivert, kipróbáltam az összes 8-as drivert de ugyanaz volt a helyzet. Mivel számomra elég bosszantó volt a dolog, hogy játékokban random idő alatt 5perc 20perc stb.. kékhalál lesz, ezért mondom próbaképpen felrakom a vistát, a hozzávaló legújabb hotfixes catalystal és ott annyi volt a különbség, h nem kékhalál volt hanem kiirta hogy valami súlyos probléma merült fel és azért leállította az alkalmazást... mivel a lényeg ugyanaz volt ezért gondoltam, h most már csak hardveres gondja lehet a dolognak. a kártya melegedése nemvolt gond, 48fok terhelve VF900-al, tehát marad a BIOS. És itt kezdődött a móka és a kacagás: Elkezdtem egyenként piszkálni az irq-t proc,agp,ddr feszültség de ugyanúgy kék halál. Na mondom utolsó próbaképp visszaállítok mindent defaultra, és HOPPÁ megy minden gond nélkül, nincs kék halál pöpec minden, DE: ugye nekem 2500+ Barton van, és az világ élete óta alapfeszen 400MHZ fsb mellett ment 3200+ként ahol abszolút prime stabil a cucc, hiszen 4évig nemvolt vele gond, ezért gondoltam, h talán a ramokkal van baja, viszaraktam őket 400mhz-re, ugye a default 333mhz volt a procinál és a ramnál is, tehát 400mhz-s ramokkal és 333mhz-s proci fsbvel tökéletesen ment a kártya. Akkor már gondoltam, h itt a proci fsbvel lesz a gond, felvettem azt is 400mhz-re és újra kék halál. Na mondom most akkor van egy HD3600PRO kártyám de nem tudom a gépet használni csak 2500+ként 333mhz ramokkal. Többet veszítettem mint nyertem a kártya cseréjével.Elkezdtem keresgélni itt a ph-n, hogy hátha van valakinek ilyen problémája, de egyetlen egy magyar fórumon se találtam még hasonló problémát se. Elkezdtem nézegetni a külföldi fórumokat és hirtelen találtam több tucat embert aki ugyan ezzel a problémával küzdött mint én, és nem találtak rá megoldást de kitapasztalták a problémát.: Az ATI-nál a srácok valamit benéztek az AGP-s driverekben 8tól felfelé és ha 400mhz vagy nagyobb a processzor sebessége akkor valami késleltetési idő csökkent és gyorsabban kéri ki az oprendszer az infót a procitól ami magasabb fsbvel hamarabb válaszol mint a kártyának valamilyen egysége ezért egy ideig nincs "jel" és kidobja a kékhalált. Lent linkelek, pár fórumot a témával kapcsolatban. Na akkor elhatároztam, h eladom a HD3650 et és veszek egy X1950PRO-t mert ha már HD gyorsítás nem lehet a gépemmel akkor legalább erősebb legyen a kártya mint az X850. Meg is vettem az X1950PRO-t ahhoz feldobtam a már jól bevállt 7.7-es Catalystot és minden tökéletesen ment, 3000pontal többet kaptam a 3dmark 03-ban mint az X850-el és a HD3650el. Na mondom próba képpen kipróbálom a 8.10es hotfixes drivert, felraktam és bumm kékhalál. Akkor voltam én is biztos benne, h az Atinál biizony nagyon csúnyán elkúrtak valamit a srácok. Vissza a 7.7 és minden jó(lenne), de bizony szükség lenne egy újabb catalystra a játékok miatt, de azokkal emelt fsb melett mindnél kékhalál 8.3.4.5.6.7.8.9.10. Igazából már beletörődtem az agp halálába, de azért írtam ezt most le, h másnak ne kelljen annyit szenvedni a hiba lokalizálásával mint nekem, mert tényleg sok idő elment vele, és sok bosszúságot okozott. :W [link]

    20 éve a PH-n.

Új hozzászólás Aktív témák