Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Korte123

    csendes tag

    válasz afterburner_ #2328 üzenetére

    Bocsesz, hogy csak most válaszolok.
    (Nekem gyűrte be a lapot a Canonom, amiatt a hülye papír fel-le mozgatás miatt nyomtatás előtt. És most azt érzi, hogy elakadt a papír.)
    Azt mondod azért csinálja, mert érzi, hogy nem pontosan ment be a papír. Érdekes, ezt eddig még senki sem tudta megmondani. Végre egy értelmes ember :C

    A papírütközőt mindig beállítom, néha túl szorosra is. Nem tudom kiszámítani, mikor csinálja ezt a "korrigálást". Van, amikor egymás után 4-5 lappal is csinálja, van, hogy sok lapig nem... Az jutott eszembe, hogy talán azért van, mert nem pont derékszögben van levágva a lap. Nem vicc, a matt fotopapir, amire szoktam nyomtatni, elég silányul van vágva, 1-2 mm eltérés simán van a csomagok között.

    Egyébként elég pontosan nyomtat minden lapot (ha átvilágítom, fedi egymást a szöveg) és amikor ezt a mókát csinálja, az a lap elég nagy eltéréssel készül. Akkor mire is jó ez a hülyesége? :) Ha nem csinálná, pontos lenne minden lap, ez a véleményem..

    Nagy felfedezésem: én eddig mindig a hátsó tartóból nyomtattam, ámde ha az alsó kazettából nyomok, akkor SOSE csinálja ezt a mozgást. Eddig nem kazettáztam, de most már fogok. Emiatt.

    Közben szétszedtem, tényleg nem bonyolult. [link]
    Képek is vannak hozzá: [link]

    Tényleg az van, hogy hátul a papír-vége-érzékelő bigyusz kiakadt, befeszült, és mindig azt érzékeli, hogy papír van benne. Nem merem mozgatni, még eltöröm :( Látom, hogy normál állapotban elzárna egy fénykaput, de most nem zárja el... Megkérek egy szakmai érzékkel rendelkező ismerősömet, nézze meg.
    Kösz a múltkori hozzászólásodat!

Új hozzászólás Aktív témák