Új hozzászólás Aktív témák

  • katonafull

    csendes újonc

    válasz hampidampi #911 üzenetére

    Bocsánat, akkor pontosítok.

    Szóval ugye ha azt szeretném, hogy a Calibre a név szerinti sorbarendezésnél figyelembe vegye a névelőket, akkor a finomhangolási beállításoknál át kell állítani a progit.
    De ez az új beállítási mód csak az ezt követően hozzáadott könyvekkel fog működni.
    A régebbi könyvekkel, amik már hozzá vannak adva a Calibre adatbázisához, azokra nem lesz érvényes.
    Vagyis nem lesznek névelő szerint sorba.
    És ha azt akarom, hogy az összes könyv sorrendben legyen, akkor ugye a régieknek is ugyanazon szabály szerint kellene rendeződni, mint az újan hozzáadott könyveknek.
    Ezért a már korábban hozzáadott könyvek címét látszólag módosítani kell, mert úgy a Calibre újnak fogja értelmezni. Ezért azt csinálom, hogy szerkesztem a könyv címét, beleütök egy szóközt, majd kitörlöm és leokézom. Így bár nem módosítottam semmit, mert a címe ugyanaz maradt, mégis olyan lesz, mintha most frissítettem volna a metaadatait. Így aztán már erre a könyvre is érvényes lesz a névelő figyelembevételével való sorbarendezés. És így már tényleg minden könyv név szerint lesz sorban. De ezt minden könyvvel el kell játszani.

    De ha mondjuk egy hónap múlva ki szereném próbálni mégis azt, mikor nem veszi figyelembe a névelőket a Calibre, akkor megint módosítanom kell ezt a beállítást a finomhangolásnál és akkor megint csak az újan hozzáadott könyvekre lesz érvényes ez a beállítás.
    Vagyis megint az összes könyvnek frissíteni kell a metaadatát, csak hogy a progi a régi könyveket is szépen sorba rakja már az új módszer szerint?

    Ez a kérdés.
    Tényleg ilyen körülményes, hogy sorban legyenek az új és régi könyvek is a sorbarendezési beállítások módosítása után?
    Windows újratelepítésnél is ez a helyzet?

    Ennél értelmesebben már nem tudom kifejteni

Új hozzászólás Aktív témák