Új hozzászólás Aktív témák

  • tecsu

    addikt

    válasz kuruczz #741 üzenetére

    Fotókhoz az ingyenes Irfanview programot ajánlom.
    Filmeket Én magam, mappákban rendszerezem. Kategóriánkánt, azon belül meg ABC rendben (idegennyelvű filmet idegennyelvű címmel, szinkronosat magyar címmel) a cím után zárójelben a dátum, semmi több. A többi infót esetleg tartalmazhatja a filenév - eddig mappanevekről beszéltem, ugyanis minden filmhez van egy mappa és azon belül akár több fájl.
    A kategóriák mondjuk: -Animáció; -Dokufilm; -Játékfilm; -Koncert, opera, hangversenyvideó; -Sorozat, TV-program; -Színdarab; Természetfilm; Versvideó stb. A mappa neve előtt a - jel az ABC-ben előre helyezi a mappát, de használok mappaszínező programot is, amivel jelzem, melyik filmet láttam már pl.
    A kategórián belül lehetnek alkategóriák pl. magyar ill. külföldi dokufilmek vagy játékfilmeken belül nekem: magyar, francia, orosz, német, amerikai, angol stb. játékfilmek... ún. stílusokra bontani a játékfilmeket - szerintem - nem érdemes, mert a legtöbb film többet is érint ill. gyakran szubjektív annak besorolása.
    Az újabb filmeket a főmappában tárolom, amíg nem szortírozom, de a kategóriák után sorolódnak, hiszen a ketgóriák - jellel kezdődnek.
    Mondjuk szerintem a legtöbb filmet nem érdemes megnézni, a megnézettek közül a legtöbbet nem érdemes újranézni ill. a maradék néhány "jó" filmet viszont érdemes a legjobb minőségben fellelni és úgy tárolni. :-)

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák