Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Lina_99 #668 üzenetére

    Ha jót akarsz, semmiképpen ne tölts le PDF-et! Ha csak nem olyan könyv, ami rengeteg képet, illusztrációt tartalmaz. A PDF nem szerkeszthető, direkt arra van kitalálva, hogy ne lehessen beleszerkeszteni. Nyomdakész munkákat szoktunk kiadni a kezünkből PDF-ben, hogy a kedves kliens még véletlenül se tudjon belerondítani.

    Ennél fogva elektronikus könyvre alkalmatlan formátum. Főleg annak a fényében, hogy a legtöbb felhasználó által készített könyv tele van helyesírási, tördelési, tipográfiai hibával, szkennelési törmelékkel. Nem árt tehát „gatyába rázni”, mielőtt az olvasóra küldöd. Ehhez szövegszerkesztő program kell és egy szerkeszthető állomány.

    A PDF nem az! Ha átkonvertálod RTF-be mondjuk, akkor minden sor végén lesz egy bekezdésjel. Makróval ugyan kiszedheted, de akkor kezdheted saját kezűleg újratördelni az egész szöveget. Én már egy 600+ oldalas könyvvel végigcsináltam, aztán azt mondtam: soha többet!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák