Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz BMizutani #579 üzenetére

    Mi az a nemzetközi név ?

    Nem nemzetközi név, hanem nemzetközi forma vagy formátum a névnél azt jelenti, hogy vesszővel elválasztva írják a nevet. Ekkor tuti biztos lehetsz benne, hogy a családnév van elöl, és a keresztnév utána. Nem kell tudni milyen országból jött, és ott hogyan írják a nevet, ebben az esetben teljesen egyértelmű.

    De nem lehet szarakodni mikor lehetne úgy írni ahogy a nyomtatott könyvön szerepel , ugyanígy nincs értelme a névelők ide oda rakosgatásának . De miként lehet kikapcsolni a calibre ezen hülyeségét pontosan tudja valaki ?

    Ez egyáltalán nem hülyeség, ha nincs meg a rendezési forma, akkor egy lista nézetnél Asimov Gárdonyi után fog megjelenni a listában. Ez nem a Calibre "hülyesége" hanem mindenhol használják, legegyszerűbb példa telefonokban, vagy a levelezőprogramok névjegyzékében és még millió más helyen.

    A névelők rakosgatása is pont emiatt van, ha ugyanis nem veszed ki a névelőt a rendezésből, akkor lehet, hogy a könyveid 50%-a az "A" betű alatt jelenik meg. Ezt minden normális alkalmazásban lehet állítani, hogy figyelembe vegye-e. (De ugyanez a példa a neveknél a "dr." előtag használatára. Ha nincs meg a rendezési forma beállításának lehetősége, akkor az összes doktor a "D" betű alatt fog szerepelni a listában)

    (#582) BMizutani: A szerző név másolást már beállítottam a nekem megfelelő formátumra , mint azt fent már írtam . De én szerintem a szerző nevét nem kellene variálni , szerepeljen úgy ahogy a rendesen a könyvein használja(ta) . A felhozott példa esetén a szerző neve Isaac Asimov szerepeljen így mert ez a neve . De inkább azt oldanák meg a szerző rövidített nevét hozzá linkelni a teljes névhez , pl I Asimov -- Isaac Asimov vagy J.K.Rowling -- Joanne Kathleen Rowling stb .

    Dehát pont erről van szó. A rendezési névben beállítod, hogy "Rowling, Joanne Kathleen", és utána a sima névhez már beírhatod, hogy "J.K. Rowling". Ez után már a lista megfelelő helyére teszi, de keresésnél is megtalálja...

Új hozzászólás Aktív témák