Új hozzászólás Aktív témák

  • snowdog

    veterán

    válasz hampidampi #54 üzenetére

    Metaadat nélküli mobit hozzáadtam, letöltöttem a metaadatokat, jobb gomb a könyvre, Másolás más könyvtárba -- és tadam, az összes metaadatot is átviszi. Sőt még a beforgatlan borító képet is.

    Egyik könyvtárból a másikba másolásnál a Calibre valóban átmásolja a metaadatokat is. Az én kísérletemben nem a másolás módszerét alkalmaztam, hanem az eredeti metaadat nélküli könyvet új könyvként tettem be egy másik könyvtárba (Új könyv/Könyvek hozzáadása egy mappából). Ekkor ott nem jelentek meg a letöltött metaadatok. Ha valaki minden művelethez a Calibre-t használja, akkor a metaadatok is követik a könyvet.

    A másik pedig, hogy eddig USB-n másoltam át a könyveket, majd a Kindle Collection Managerrel csináltam meg a nekem tetsző struktúrát.?

    Tehát a kérdező viszont a kézi másolást alkalmazta, ezért írtam neki, hogy abban az esetben csak akkor kerülnek a könyvbe a metaadatok, ha a könyvet újrakonvertálja.

    Tulajdonképpen mindketten majdnem ugyan azt mondjuk, csak más módszert alkalmaztunk. A különböző módszerek alapján mindkettőnknek igaza volt, csak nem kellőképpen tisztáztuk ki miről ír. Így hogy kitárgyaltuk gondolom már mindenki számára egyértelmű melyik esetben mi történik. Akik nem ismerik a lehetőségeket, azok számára hasznos lehetett a párbeszédünk. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák