Új hozzászólás Aktív témák

  • jattila48

    aktív tag

    válasz pmonitor #6242 üzenetére

    Légy szíves ne csúsztass! Nem azt mondtam, hogy az a kód jobb mint dabadabé, hanem csak annyit, hogy logikailag az is jó. Dabadab kritikája pedig jogos, csak úgy látszik túl finoman fogalmaztam. Azt próbáld megérteni, hogy senki nem mondta, hogy bizonyos esetekben a goto-t nem lehet elkerülni. Mindig el lehet kerülni, csak nem mindig célszerű. Vannak olyan helyzetek (tipikusan a dabadab által bemutatott C hibakezelés), amikor "bűn" a goto kiirtásán görcsölni. Másik eset, amit kovisoft említett, hogy ha egy régi, mások által írt (legacy) kódban kell túrkálnod, akkor a legkevesebb kárt úgy teszed, ha kényszerűen goto-kat használsz, ahelyett, hogy mások átláthatatlan struktúráiba próbálnál belepiszkálni.
    Legtöbben igyekszünk elkerülni a goto használatát (ez egy javasolt gyakorlat), de nem minden áron. Én pl. igen ritkán használom, csak a dabadab által mutatott C hibakezeléskor. Akkor viszont ez az ajánlott pattern. Tényleg nem akar senki megbántani (én aztán főleg nem), de amint látod, vagyunk itt páran, akiknek szakmája a programozás, és feltehetően jóval nagyobb a tapasztalatunk mint neked. Ez persze nem ultimate érv, de hogy el se gondolkozz azon, hogy esetleg nem Te mész-e szembe az autópályán... ez bizony jókora önbizalomra vall.

    „Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

Új hozzászólás Aktív témák