Új hozzászólás Aktív témák

  • F-ECT$

    titán

    Most hétvégén ismét óriásit nőtt a szememben a Polgár pincészet. Kis előtörténet: valamikor a 2000-es évek elején találkoztam először a Polgár borokkal és elsőre nagyon megtetszett a Cabernet Sauvignon-juk. Mivel faterom is a villányi borokat szereti, így az elmúlt években jártunk arra párszor, és sohasem kellett csalódnom egyik borukban sem. Aztán kb két éve egy horvát búvártúrán találkoztam Polgár Katival (az ifjabbikkal), aki az egész csapatnak tartott egy kis borkóstolást 6 féle borból. Ezt a kis sztorit elmondtam a fateromnak, aki a következő villányi látogatásakor (amin én nem voltam jelen :( ) ezt említette Katának, aki cserébe meghívta az egyik legdrágább borukból egy kóstolóra (ebből 2 dl kb 3000 ft).
    Aztán múlt hétvégén végre együtt is le tudtunk ugrani Villányba, és utunk egyből a Polgár pince felé vettük. Mivel csak ritkán járunk erre, ezért gondoltuk, hogy végigkóstolunk pár bort, aztán ami tetszik, abból viszünk 2-3 palackkal. Kezdtük a 2000-es Aranyhárssal 1-1 dl, utána ittunk még Pinot Noir-t, Cabernet Sauvignon-t, Syrah-ot, Elixír Cuvée-t ('97-est és 2000-est) és Polgár Cuvée-t. Ezekből 1-1 vagy 2-2 dl-t. Ezek mindegyikéből vettünk 1-3 palackot, összesen 62000 Ft értékben. A rendeléseinket eleinte egy pincérnő szolgálta ki, de aztán előbb az idősebb majd a fitalabb Polgár Kata is leült az asztalunkhoz, és jó hangulatban elbeszélgettünk. Ezután kifizettük a palack borokat, majd külön ki akartuk fizetni a kóstolókat is (ezek ára 400-1500 ft/dl), mikor közölte az idősebb Kata, hogy erre mi meg lettünk hívva. Pontosan nem tudom, hogy mennyi lett volna a számla, de az biztos, hogy 10000 Ft-nál(!) jóval többet ittunk. (Én olyan 16-18000 Ft körülre adtam össze kb, bár néhány részlet már homályos.)
    Életemben nem tapasztaltam még hasonló kedvességet egy vendéglátó egységben sem, pedig elég sok helyen jártam már itthon és külföldön is. Az pedig külön tetszett, hogy lényegében a termelőkkel beszélgethettem eszméletlenül jó borok mellett.

    Az este zárásaként még elugrottunk vacsizni a Villány Gyöngyszeme étterembe, ahol egy jó bélszín mellett még lecsúszott 1-1 üveg Jackfall Magnum Cuvée és Bock Capella Cuvée.

    [Szerkesztve]

    Dive ever, work never.

Új hozzászólás Aktív témák