Új hozzászólás Aktív témák

  • heliosis

    csendes tag

    válasz heliosis #40 üzenetére

    GPRS net BT-on keresztül
    Vettem egy másik usb BT adaptert. 3600Ft. Sajnos ez is Blue Soleil. De egy fokkal jobb, mint amit korábban vettem. Feltelepítettem, és a connect me ben már választható a ''Modem via BT'' is. Sajnos a telefonnal ugyanúgy csak 3 szolgáltatást tud bonyolítani, mint a korábbi adapterrel. (file transfer, dial-up modem, telefonkönyv bejegyzés átvitel)
    A connect me azzal szakítja meg a csatlakozási folyamatot, hogy ''soros port nem nyitható meg''. Ha ez az a soros port, ami a BT adapter 9 szolgáltatása közül az egyik, és valóban nem aktív ennél a telefonnál, akkor megértem a dolgot.
    (a BT adapter helpjében erre a soros portra azt írják, hogy pda-kkal, meg gps-ekkel lehet vele adatcserét végezni. Ezek szerint ezen menne a gprs modem forgalma is?)
    Próbáltam azt is, hogy nyitva hagyom a dial-up tárcsázós ablakot, és közben connect me, de úgy sem megy. Most már kételkedem benne, hogy ezzel a telefonnal lehet BT-on keresztül internetezni. (pedig azért vettem)
    Az előző BT adapteremet egyébként egy Nokiás ismerősömnek adtam el, és nála a fent említett 3 szolgáltatáson kívül még egy megy, de nem emlékszem melyik. Nem volt semmi gáz vele, sem a telepítéssel, sem a telefonnal való kommunikációval. Nokiásoknak ajánlhatom

Új hozzászólás Aktív témák