Hirdetés

2017. július 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-05-14 10:44:32

IT café

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6751) radio100jozs válasza ElektrikusDE (#6747) üzenetére

radio100jozs
(senior tag)

Nem csak 2 ingyenes tuti kártyát lehet venni.
A többi már fizetős.

Részlet az ÁSZF. 5.sz mellékletéből:

"Egy Egyéni Előfizető (ugyanazon néven és címen) maximum 2 (kettő) db Instant SIM kártyát igényelhet az
Akcióban."

[ Szerkesztve ]

(#6752) ElektrikusDE válasza radio100jozs (#6751) üzenetére

ElektrikusDE
(újonc)

Le is irtad miért lehet négy...

Najó, segitek egy embernek több címe is lehet.

Ui: van még 3 kártyám amit csak úgy felajánlott a Voda (az aktiválásokkor azt már nehezebb lesz aktiválni...)

[ Szerkesztve ]

(#6753) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#6752) üzenetére

ElektrikusDE
(újonc)

Lejárt a 15 perc...

Egyébként nagy a kavarodás ebben az ügyben a Vodánál mert "venni", (500 Ft- ért) akárhány kártyát lehet...

Viszont aktiválni?

Nem a max. 10 a helyes válasz! (ami az adategyeztetésnél szóba került mindig).

Hanem évente kettő! (a telefonos ügyfélszolgálat és az online felület boltba küld a harmadik alkalommal)

No de melyikbe?

Partner nem jó, Voda nem jó...

Mégis van rá megoldás, de nem mindenkinek és nem tiz darabig...

Meg miaz hogy kiprobalni?

Ez olyan mintha vennék egy autót és adnának mellé még egyet ingyen hogy "próbáljam ki" de hogy mikor beinditani nem lehet.

Dupla hiba!

Hobgy valami pozitivval zárjam a két utolsó kártyám nem négy hanem öt Gb adatról indult mivel figyeltem! (lehet kérni 1 Gb-t regisztráciokor de persze a boltban nem ajánloták fel, de ahogy kértem egyböl kapcsolt az úr)

[ Szerkesztve ]

(#6754) mickemoto válasza ElektrikusDE (#6753) üzenetére

mickemoto
(senior tag)

Online regisztrációnál nem lehet kérni az egy Gb - ot?
Egyébként van még az elsõ hónapban ingyenes 500Mb net ami megújul.Így már 5.5 Gb is lehet skár.?

(#6755) ElektrikusDE válasza mickemoto (#6754) üzenetére

ElektrikusDE
(újonc)

1. Lehet kérni (be kell jelölni)

2. 1270-en kérdezd meg. (nem próbáltam majd megfogom)

(#6756) dipeti

dipeti
(senior tag)

Sziasztok!

Elhagytam a sim-emet, ami 3g-t tudott csak. Szeretnék igényelni 4g-set. Ha küldök egy mailt, amiben igényelek egyet, akkor ők nem fogják tudni, hogy én elhagytam az enyém, ugye? Anélkül is tudom aktiválni az újat, hogy a régi meglenne?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#6757) bksgbr

bksgbr
(lelkes újonc)

Hali!

Egy gyors kérdés: csak én nem tudok most online bankkártyával egyenleget feltölteni, vagy a hiba a rendszerben van valahol? Mát kétszer próbáltam ma délelőtt és délután, de egyszer sem sikerült. Az a gáz, hogy holnap lejár az egyenlegem és még van rajta valamennyi, de nem szeretném sem a rajta lévő összeget elveszteni, sem elérhetetlen lenni.

(#6758) Dluinet válasza bksgbr (#6757) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)

menj egy ATM-hez és válaszd a Telekom feltöltést

vagy a Domino oldalán is érdemes megpróbálni

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6759) bksgbr válasza Dluinet (#6758) üzenetére

bksgbr
(lelkes újonc)

Köszi, végül sikeresen megoldódott. Én voltam a bamba, illetve nálam volt hiba, kiderült ugyanis, hogy az internetes vásárlási limit a bankkártyámhoz 1 Ft-ra volt állítva. De hogy ki állította arra, nem tudom, mert régebben is vásároltam interneten, de én nem állítottam át 1 Ft-ra. Vagy lehet hogy új kártyakor automatikusan 1 Ft-ra állítódik? No mindegy...

(#6760) Willhunting válasza mickemoto (#6754) üzenetére

Willhunting
(tag)

Az a +1 GB is 30 napos megújuló adatcsomag ami most az első hónapban ingyenes. Tudtommal egyidejűleg két adatcsomagod nem lehet, szóval tippre csak 5 GB-ot lehet összetalicskázni. De még így is elég korrekt ajánlat 0 ft-ért :D

(#6761) Victoryus

Victoryus
(őstag)
LOGOUT blog (1)

A blue kártya kitünően működött a horvátoknál is. Pár dolgot megnézni nem került sokba. A régi telefonba meg betettem a voda 4gb-os kártyáját. 1 hét alatt csak 600 mega fogyott, pedig nem spóroltam. Ha lejár a 4, akkor meg mehet az 1gb? Én töltöttem rá egy ezrest, ami egy boszniai hívással el is fogyott. Így 3 hónapig aktív marad. Augusztusra még pont jó. Csak arra kell figyelni, hogy mindig vigyem mindkettőt...
Köszönöm, hogy anno szóltatok az ingyen voda internetről! Fizettem már eleget nekik mielőtt bluera váltottam...

(#6762) tsteve válasza Victoryus (#6761) üzenetére

tsteve
(senior tag)

érthetetlen miért sz@rja le ennyire a Telekom mostanában a prepaid előfizetőket.. főleg roaming esetén... a másik 2 sokkal normálisabban viselkedik a saját prepaid előfizetőivel (lásd pl. voda ingyen 4 giga, eu-ban is, ami még most is tart) ... a netpluszt is csak hatósági és egyéb nyomásra adták meg roaming-ban nyári akcióként a Telekom-nál... üzleti és pr katasztrófa mostanában a cég

[ Szerkesztve ]

(#6763) customer114 válasza tsteve (#6762) üzenetére

customer114
(senior tag)

Augusztusban megyek görögbe, érdekelne ez a voda 4giga, de semmi infom nincs még róla.

Le van ez írva valahova értelesen és részletesen hogy működik?

[ Szerkesztve ]

Lg G4 ELADÓ: 1 év alaplapi és fél év kijelzőre érvényes garival. 607es alaplap. Aksi, kijelző, alaplap cserélve. Aksi nincs fél éves.

(#6764) 4Grider válasza customer114 (#6763) üzenetére

4Grider
(őstag)

https://shop.vodafone.hu/probald-ki?gclid=CPD9rc68iNUCFWUq0wodMnkK7w

Ami nincs az oldalon az az, hogy a 4 GB aktiválása a 1270-re küldött ADATPROMO tartalmú sms-el történik.

És még fontos lehet, hogy a honlapon leírtakkal szemben, nem kell az aktiváláshoz előtte feltölteni.
És még az is fontos lehet, hogy az ingyenes kártya már nem biztos, hogy határidőig megérkezik (július vége), de lehet kapni 500 Ft-ért boltokban is kártyát, azt tutira be lehet aktiválni július végéig.

[ Szerkesztve ]

(#6765) tsteve válasza customer114 (#6763) üzenetére

tsteve
(senior tag)

30 napra szól... de ha gyorsan kell, akkor a tesco-kban hegyekben áll (ahogy előttem is írták) ... 500 ft/db... aktiválás után "adatpromo" szót kell a 1270-re küldeni jul. 31-ig még... veszik mint a cukrot, a Telekomnál meg szentségelnek miatta rendesen :)

[ Szerkesztve ]

(#6766) customer114 válasza tsteve (#6765) üzenetére

customer114
(senior tag)

Augusztus első két hetében megyek. Az az 500 ft megéri.

Lg G4 ELADÓ: 1 év alaplapi és fél év kijelzőre érvényes garival. 607es alaplap. Aksi, kijelző, alaplap cserélve. Aksi nincs fél éves.

(#6767) g0dl válasza tsteve (#6765) üzenetére

g0dl
(őstag)

pár ügyfelet biztos megfognak ezzel a promóval a tuti-ra. A 19 ft a legjobb ár, csak a "normál" netük kevésbé versenyképes, mondjuk a maratonnal.

(#6768) Nirvatti válasza g0dl (#6767) üzenetére

Nirvatti
(kvázi-tag)

Én éppen ezen gondolkozom, hogy hova kéne menni.
Amire szükségem lenne, az ~1 GB net havonta, amit EU-ban is lehessen használni (évi 2-3 alkalom, pár nap).
A percdíjaknál számomra nem túl fontos hogy 19 vagy 22, vagy 25. Havi szinten szerintem kimenő hívásom van mondjuk 10 perc.

A blue (Telekom) hálózata nekem teljesen kielégítő jelenleg.
Szóval a Maraton csomag miatt egyértelműen a Telekom felé húzok most, viszont nem tudom hogy ott az adat felhasználható-e EU-n belül.

(#6769) 8 válasza Nirvatti (#6768) üzenetére

8
(fanatikus tag)

Nem haszálható fel.

motorola d368 >> moto G5 plus

(#6770) Nirvatti válasza 8 (#6769) üzenetére

Nirvatti
(kvázi-tag)

Tudsz olyan elsősorban kártyás csomagról ahol a fenti felhasználási szokásaimmal kijövök EU-s nettel 1-2000 Ft között?

(#6771) 8 válasza Nirvatti (#6770) üzenetére

8
(fanatikus tag)

A voda tuti teljesen lefedi az igényed.
A másik lehetőség a(ha a telekom hálóhoz ragaszkodsz) a bluemobile. Bár kérdés, hogy a jelenlegi promóciót hosszabbítani fogják vagy sem (nyáron a belföldi adat eu-ban is használható).

motorola d368 >> moto G5 plus

(#6772) mongoose01

mongoose01
(lelkes újonc)

Sziasztok volna egy problémám van egy p8lite telefonom ami tmobilos volt,szolgáltató által ki lett függetlenítve de mégse működik blue-s kártyával mi lehet a gond?

zte blade-motorola defy-htc desire hd-sony ercsson ray-lg g2 mini-s4-p7-p8-p9

(#6773) JoinR válasza mongoose01 (#6772) üzenetére

JoinR
(senior tag)

IMEI van tiltva. Használd a keresőt, "függetlenítés" címszóval

(#6774) mongoose01 válasza JoinR (#6773) üzenetére

mongoose01
(lelkes újonc)

a telefon nincs tiltva mert t-mobilos kártyával működik,meg minden más sim-el csak blue-val nem.

zte blade-motorola defy-htc desire hd-sony ercsson ray-lg g2 mini-s4-p7-p8-p9

(#6775) Viktor0610 válasza mongoose01 (#6774) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Szűkszavú volt a válasz.
A Blue Mobile hálózatából vannak kitiltva a t-mobile-os készülékek.

Én használtam a keresőt ( ;] ) és ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

[sᴢᴇʀᴋᴇsᴢᴛᴠᴇ]

(#6776) ztibor

ztibor
(senior tag)

Vodás tuti és a 4gb ingyen tökéletesen müködik Svájcban, a többi 2 szolgáltatonál 2-es zonában vannak horror pénzért.

(#6777) joelke HU válasza mongoose01 (#6772) üzenetére

joelke HU
(senior tag)

Ha a szolgáltató függetlenítette a borsos áron, 15 ezerért, akkor bizony jogosan követelheted a tiltás levételt is. Hívd fel ezügyben a telekomot.

Meizu m2 note - blue

(#6778) mecsek20

mecsek20
(kvázi-tag)

sziasztok!

aktivált valaki mostanában blue mobile sim kártyát?
Én július elsején aktiváltam, és azóta se jött semmilyen levél, nem küldtek semmiféle kódot. A telefon rendeben működik, van hálózat... Elvileg 10 munkanapon belül kellett volna kapnom egy levelet valami kóddal, amit majd vissza kell küldeni, de eddig nem jött. Várjak még vagy mi legyen?

(#6779) dugynok válasza mecsek20 (#6778) üzenetére

dugynok
(senior tag)

Màr nem küldenek levelet. Az elmúlt egy hónapban 2 kàrtyàt aktivàltam.

Eladó ÚJ androidos MXQ mèdiabox tőlem - - - > HardverAprón

(#6780) mecsek20 válasza dugynok (#6779) üzenetére

mecsek20
(kvázi-tag)

köszi!

jó lenne azért, ha frissítenék néha a weboldalukat...

(#6781) Ádyka

Ádyka
(őstag)

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy aktuális még a 84 Ft-os csodanet?
Ez esetben egy hónapban csak 33 vagy 133 Mb-ot forgalmazhatok (attól függően, hogy éppen melyiket aktiválom), utána jön a lassítás?
Ok, hogy olcsó, de ez az adatmennyiség elég itt sokaknak? Vagy mindenki próbál hozzászokni utána a lassított üzemmódhoz?
Köszönöm

(4db) VARTA R2U 2600 mAh AA 3000 Ft! DURACELL Recharge Ultra R2U 2500 mAh AA 2800 Ft! GP RECYKO+ 2000 mAh AA 2200 Ft! Energizer Extreme 2300 mAh AA 2400 Ft! GP Professional Always ready 950 mAh AAA 2000 Ft!

(#6782) Dluinet válasza Ádyka (#6781) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)

lassítva ilyen üzentekre, meg waze -ra jó
netezni nem lehet vele

(#6783) Victoryus válasza Ádyka (#6781) üzenetére

Victoryus
(őstag)
LOGOUT blog (1)

A múltkor kifogytam a keretből, de opera minivel egész jól használható lassítva is! Be kell állítni, hogy a képek minőségét nagyon vegye vissza. Viber is megy, emailek is megjönnek. Nekem kb elég a havi 100 mega. Most nyaraláskor is a voda 4GB-ból csak 600 megát bírtam elfogyasztani.

[ Szerkesztve ]

(#6784) Xray-1 válasza Victoryus (#6783) üzenetére

Xray-1
(lelkes újonc)

Azt gondolom, hogy az összes szolgáltató átállt egy újfajta lassitasra. Észre lehetett venni, ahogy egyik a másik után. Merthogy a sávszélesség lassitas ellenére meg jól használható volt az összes, de aztán mintha valamit elallitottak volna, sorban elszarodtak a használhatatlan szintre. Olyan mintha maximalizalva lenne a sáv + az elérési időben is lenne valami lassítas, van hogy fel percekre kifagy.

Ez nem korrekt, megerne egy vizsgalatot!

Modemes időktől netezek, az se volt ilyen szar...
Opera Mini saját vpn-en keresztül megy, tömörítve, titkositva. Talán ezért is használhatóbb, nem piszkal bele az alap protokoll baszakodas. Lehet irok egy levelet a hatosagnak, hogy vizsgaljak ki.
Szinte biztos hogy tudatos esetleg kartelszeru váltás történt.

(#6785) radio100jozs válasza Xray-1 (#6784) üzenetére

radio100jozs
(senior tag)

Ami ingyen van, megnézném melyik hatóság járna el ebben az ügyben :-)
Eleve ott van, hogy garantált a 0/0 adatsebesség.

(#6786) ElektrikusDE válasza Xray-1 (#6784) üzenetére

ElektrikusDE
(újonc)

Szerencsére nem az összes! (Vajon hol kell lekopogni?)

Én pl. lassított netten vagyok roamingban (1. Zona) és nincs gondom a böngészéssel, még egy pici youtube is belefér (a legkissebb felbontással)

(#6787) mickemoto

mickemoto
(senior tag)

Én is észrevettem az utóbbi idõben hogy sokat lassult a lassított net.Most hogy van a nyári voda 4gb akció pedig azt vettem észre hogy sokkal hamarabb fogyott el a blue-s netem mint a vodás.Lehet másképp számolnak? :U
Az már csak mellékes hogy a voda net 8/4Mbit-el jön max de a blue eddig max 3/4-el jött.

(#6788) Xray-1 válasza radio100jozs (#6785) üzenetére

Xray-1
(lelkes újonc)

Azért nem mindegy, hogy emberek ezrei azért vesznek bővítő csomagokat sokezerert, mert egy ilyen tisztessegtelen gyakorlat kialakul és az eddig használható használhatatlanná válik.

A Hírközlési felugyelethez tartozik és orommel állnak bele a hasonló ugyekbe.

(#6789) radio100jozs válasza Xray-1 (#6788) üzenetére

radio100jozs
(senior tag)

Ha ráérsz, csináld, én csak jelzem, hogy kb.: nulla értelme az egésznek, örülj inkább, hogy esetleg csordogál még valami, nem reklamálni kéne szerintem.

De amúgy jelzem, hogy az ÁSZF-ben ez van:

"...a letöltési/feltöltési sebesség értéke legfeljebb 32 kbit/s a 30 napos időszak végéig."

Gondolom nem kell elmondani, hogy mi a legfeljebb szó jelentése.

[ Szerkesztve ]

(#6790) g0dl

g0dl
(őstag)

Nekem most a blues mellett bent van a telefonban egy telekom maraton is. Alap esetben a blue az aktív netezéshez (emailhez, üzenethez jó), amit pl. waze esetén átkapcsolok maratonra. Én is írtam már, hogy lassabb lett a lassított, ami pont a waze-val tűnt fel, ami most nem képes egy tervezést sem megcsinálni lassított blue nettel.

(#6791) Victoryus válasza mickemoto (#6787) üzenetére

Victoryus
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Én mértem voda netet, 20-30 megabites sebességet adott, a horvátoknál is. Blue netet nem mérek, mert több mega egy mérés, azzal spórolni kell :)
Tényleg lassabb a lassított net, traffihunter is alig bírt adatbázist frissíteni. Kb 1 mega az egész, vagy annyi se. Nálam YouTube egyáltalán nem ment lassított nettel, még opera minin se tudott videót lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#6792) McLaca válasza Victoryus (#6791) üzenetére

McLaca
(PH! addikt)

Féltik a hálózatukat/eszközeiket... Pedig egyszerű tesztelni, úgy kell, ahogy a Telenor csinálta: az utóbbi 2 évben évente többször valamilyen alkalomhoz - néha mondvacsináltan - kinyitotta a csapot és mindenki netezhetett úgy, ahogy a csövön kifér, még az is, akinek amúgy nem is volt semmilyen net előfizetése. A hálózat pedig bírta gond nélkül. Már akkor is úgy gondoltam és jelenleg is azt mondom, hogy ez egy (vagyis több) burkolt éles hálózati terheléses teszt volt a Telenornál, és közvetve - vagy akár közvetlenül - összefügghet a nemrég debütált korlátlan netcsomagjaival. Ők nem szaroztak, kipróbálták, bejött. A Telekom meg paranoidkodik és valamilyen alternatív valóságban kezd létezni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6793) kovlaj122 válasza McLaca (#6792) üzenetére

kovlaj122
(fanatikus tag)

A Telekomot az ég világon semmi nem inspirálja arra, hogy jó ajánlatokat adjon amíg ügyfélszámban és adózott eredményben toronymagasan vezetnek a másik kettő előtt, és semmi nem veszélyezteti a piacvezető helyüket. Ettől függetlenül pl prepaid szegmensben az övék a legjobb ajánlat jelenleg.

(#6794) Drótszamár válasza mecsek20 (#6778) üzenetére

Drótszamár
(őstag)

Én sem kaptam levelet.

Elég gázos a szitu, mert egy műszerbe került a sim és tőlem 250 km-re van. Ha letiltják nem lesznek adataim...

Keresek Logitech C600 webkamerát. (o Y o)

(#6795) 4Grider válasza Drótszamár (#6794) üzenetére

4Grider
(őstag)

Már megírták, hogy mostanában már nem küldenek, az adataidat azonnal ellenőrzik a nyilvántartásban.

(#6796) Drótszamár válasza 4Grider (#6795) üzenetére

Drótszamár
(őstag)

köszi, közben már olvastam, bár az ügyintéző nem ezt mondta. A tiedét sem tiltották le?

Keresek Logitech C600 webkamerát. (o Y o)

(#6797) 4Grider válasza Drótszamár (#6796) üzenetére

4Grider
(őstag)

A jogszabály szerint az idén vásárolt kártyáknak nem július elseje volt az adategyeztetési határideje. Tehát a letiltásra még egy kicsit várni kell.

(#6798) misishow

misishow
(újonc)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Nekem van egy iphone 4s készülékem, a 2 éves hűsége a napokban járt le (telekom függő volt a telefon eredetileg). Egyszer cserélni kellett a készüléket és akkor egy török kóddal ellátott készüléket kaptam (Abból a régióból származik).
Próbaképpen beleraktam a párom blue mobile-os kártyáját, és működött, lehetett hívni a készüléket, és én is tudtam róla csörgetni. Utána beleraktam egy telenoros kártyát az nem működött.
Ez hogy lehet? Gondolkozom hogy átvigyem a számom, de így azért félek kockáztatni. A páromnak nem volt net aktiválva, így azt nem tudom, hogy például az 1 gigás netnél tudok viberen és messengeren hanghívást folytatni? Az oldalukon az szerepel hogy nem, telefonos kérdésemre meg azt mondják igen. Nektek mi a tapasztalatotok?
Harmadik kérdésem, hogy a netet külföldön lehet használni?
Tényleg rossz a lefedettsége nálunk a bluemobilos netnek?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6799) tsteve válasza misishow (#6798) üzenetére

tsteve
(senior tag)

hogy a netet lehet ill. nem lehet használni eu-ban, az a netes dijcsomagtól függ blue és telekom esetén is...pl. a netplusz netes csomagok aug. 31-ig működnek eu-ban is...
blue esetén a lefedettség ugyanaz mint telekom esetén, hiszen a blue csak egy virtuális szolgáltató amelyik a telekom hálózatát használja... ha pedig mind blue és mind telekom kártyával működik most a jelzett telefon, akkor az a későbbiekben is igy fog viselkedni... telenor kártya pedig (ha most nem működik) akkor a későbbiekben sem fog működni benne, hacsak ki nem függetleníted a telefont...

[ Szerkesztve ]

(#6800) misishow válasza tsteve (#6799) üzenetére

misishow
(újonc)

Köszi a válaszokat.

Közben a roaminggal kapcsolatban erről tájékoztattak:

A mobilinternet csomagokra vonatkozó Roaming használhatóság az alábbiak szerint módosult:
A blue mobile ÁSZF akciós mellékletébe bekerül nyári roaming ajánlatunk, melynek keretében a blue net, blue net plusz és blue net XXL adat díjcsomagok EU roaming helyzetben is igénybe vehetőek a méltányos használat erejéig. Az ajánlat 2017. július 15-től augusztus 31-ig, vagy visszavonásig érvényes.

A méltányos használat alapján a hazai díjakon való roamingolás csak az időszakos utazásokra (pl. nyaralás) vonatkozik, állandó vagy életvitelszerű külföldi tartózkodás esetére nem.

Igazából az a lényeg, ha a párom bluemobilos sim kártyájával ment a telefon, akkor számhordozás után kapott bluemobile-os simmel is működnie kell.

Viber és messenger hanghívásra tudod használni a netet?

(#6801) tsteve válasza misishow (#6800) üzenetére

tsteve
(senior tag)

igen, erről többször irtunk már itt korábban (az aug. 31-ig tartó akcióról)

az "általános" net csomagok pedig bármire használhatók... pl. a netplusz is ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#6802) dptrsk válasza misishow (#6798) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Amikor kaptad a cserekészüléket az Apple lezárta Telekom HU SIMekre, azonban a Telekom nem vitte fel a Blue tiltó rendszerébe az új készülék adatait.

Gondolom azért is látod eredetileg török régiósnak a készüléket, mivel egy refurbished darab. Az ilyen készülékek nem futnak keresztül a készletbevételezésen, így szerintem emiatt nem kerül blue tiltólistára.

Ha valakinek 20 EUR OnePlus voucher kell írjon!

(#6803) szupermacs

szupermacs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szerintetek találnék 5-6K környékén olyan szolgáltatót/előfizut, ami max 1 éves hűségidőt kér és 5+ giga net van benne? 2 éveset találtam Telenornál 6+ ezerért, de nem szívesen írnék alá 2 évet.

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#6804) 4Grider válasza szupermacs (#6803) üzenetére

4Grider
(őstag)

A Telenornál a hello data nem hűségköteles előfizetés...

(#6805) szupermacs válasza 4Grider (#6804) üzenetére

szupermacs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ez jól hangzik, köszi. Kicsit félek átmenni Blue-ról, de ha tényleg korlátlan az adat, az klassz.

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#6806) misishow válasza dptrsk (#6802) üzenetére

misishow
(újonc)

Írtam az istyle-nak, ők cserélték anno a készülékem. Megkérdeztem létezik e az hogy független készüléket kaptam. Azt írták úgyanúgy telekomos mint az eredeti. A kérdésemre mégis akkor hogyhogy működik benne a párom bluemobile kártyája a válasz a következő volt:

"Tájékoztatni szeretném, hogy a blue mobile a Lidl áruházlánc saját márkás feltöltőkártyás mobilszolgátatása. A mobil hálózatot, távközlési termékeket és a szolgáltatásokat a Magyar Telekom biztosítja.
Ennek köszönhetően a blue mobileos kártya működik a telefonjában.

Hát én már nem értem hogy van ez...
Mindenesetre elindítottam a számhordozást. Kíváncsi leszek működni fog e.

Köszönöm a segítségeteket!

Szép napot!

(#6807) dugynok válasza misishow (#6806) üzenetére

dugynok
(senior tag)

Minden szolgàltatónak van egy hàlózat kódja. A blue nem szolgàltató, a T hàlózatot hasznàlja.

Eladó ÚJ androidos MXQ mèdiabox tőlem - - - > HardverAprón

(#6808) 4Grider válasza dugynok (#6807) üzenetére

4Grider
(őstag)

Így van, nem is a sim-el lesz a gond, hanem azzal, hogy a blue hálózatán imei-szűrés van a Telekom által elmúlt néhány évben forgalomba hozott készülékek imei számaira.

(#6809) 4Grider válasza misishow (#6806) üzenetére

4Grider
(őstag)

Az, hogy működik egy T-függő telefonban a blue kártya, két okból lehet:
Vagy annyira régi a készülék, hogy az imei-je már kikerült a szűrésből, vagy egyéb ok miatt az imei-je nem került bele a blue szűrőlistájába. Egyéb ok lehet az is akár, hogy az adott készüléket nem a Telekom hozta forgalomba (még ha t-függő is).

(#6810) radio100jozs válasza misishow (#6806) üzenetére

radio100jozs
(senior tag)

A készülékeket az MNC kódra blokkolják a sim zárnál, és itthon ezek léteznek:

216-01 Telenor Magyarország Zrt.
216-02 MVM NET Zrt.
216-03 DIGI Kft. Kijelölt
216-04 Invitech Megoldások Zrt.
216-30 Magyar Telekom Nyrt.
216-70 Vodafone Magyarország Zrt.
216-71 UPC Magyarország Kft.
216-99 MÁV Zrt.

Olyan, hogy Bluemobile nincs, csak Telekom, így ami megy Telekommal, az megy Bluemobil simmel is, mert azonos a hálózati kód.

(#6811) Dluinet válasza radio100jozs (#6810) üzenetére

Dluinet
(PH! kedvence)

.

[ Szerkesztve ]

(#6812) 4Grider válasza radio100jozs (#6810) üzenetére

4Grider
(őstag)

Mint világosan leírtam, Telekomos készülékekben alapból nem működnek a blue sim-ek. Azt is leírtam, hogy miért...

(#6813) Tressy válasza radio100jozs (#6810) üzenetére

Tressy
(fanatikus tag)

Nem megy mert imei-t szűrik.Nekem is van t-mobileos s2 ami bluemobillal nem megy pedig hálózat függetlenitve lett.

(#6814) joelke HU válasza misishow (#6806) üzenetére

joelke HU
(senior tag)

Egyébként szerintem az iPhone különös jószág etéren. Mert anno volt egy bb z10-em, amit telekomtól vettem, nem volt rajta hálózatzár. Használtam is vodás kártyával. Mikor lejárt a hűségem, akartam blues karival de nem ment fel a hálóra. Párom 4s-e, ami záros volt telekomhoz, elméletileg, az meg simán felment a bluera. Szóval lehet csak a tések nem tudják a szifonokat letiltani a blureról.

Meizu m2 note - blue

(#6815) 4Grider válasza joelke HU (#6814) üzenetére

4Grider
(őstag)

A szifonoknak is van imei száma. Ennek ismeretében semeddig nem tart őket letiltani. De mint minden adatbázis, a blue imei adatbázisa sem tökéletes. Egy csomó függetlenített Telekomos telefon benne maradt, és egy csomó - az elmúlt néhány évben eladott - Telekomos telefon hiányzik belőle.

(#6816) mickemoto

mickemoto
(senior tag)

Valaki próbálta mostanában a voda tuti-s akciós 4GB-ot aktiválni.
Most próbáltam az előbb de nem engedi. Nem küldi el az ADATPROMO-s sms-t. :F

(#6817) 4Grider válasza mickemoto (#6816) üzenetére

4Grider
(őstag)

Ennek mi köze a topichoz?
Ha nem megy el a 1270-re az sms, akkor ott készülékbeállítási probléma lesz. Vagy nem aktív a sim.

(#6818) Victoryus válasza mickemoto (#6816) üzenetére

Victoryus
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Lehet rájöttek, hogy nem olyan jó buli ingyen adni 4gb-ot. Vagyis 5-öt :)

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.