Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• tknof1871

őstag

Üdv! Szeretném kipróbálni a Bitcoint, 1 dolgot vásárolnék. Olvastam a magyar leírásokat de nem értek mindent. Asztali gépet használok, i3-6100/8 GB RAM. Melyik pénztárcát válasszam? Asztali gépet (aminek nagy sávszélesség és sok memória kell) vagy web-et?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

• tknof1871

őstag

Üdv!
    ha a számítógéped merevlemezén tárolod a bitcoinodat, bagyon fontos, hogy gyakran készíts biztonsági mentést az e-pénztárcádról, meghajtó esetleges sérülése végett,
    Mekkora méretű egy biztonsági mentés az e-pénztárcáról?
    Mo-on vagyok, van forint lakossági bakszámlám ebank hozzáféréssel, bankkártya, paypal. Bitcoin ATM nincs a közelben. Alkalmanként kb. 10 000, 20 000, 30 000 forintnyi pénzt váltanék bitcoinra.
    Hol célszerű Bitcoint venni és milyen fizetési módszerrel?

• tknof1871

őstag

Üdv! electrum Standalone Executable (signature)-t választottam windows-ra. Ez a program nem hoz létre ikont. Ha a tárcámat használni akarom akkor mindig azt a fájlt kell elindítani amit letöltöttem az electrum oldaláról (electrum-2.8.2.exe)?
    A Fee-t úgy lehet beállítani mint valami toló potméteren a hangerőt. Kiírja hogy az adott állásban hány blokk és mBTC/kB de nem találok magyar nyelvű leírást és nem tudom értelmezni. Mi számít egy korrekt Fee beállításnak itt?

Valahol ezt írják:
    In Electrum, a seed is a complete backup of all addresses and transactions.
    Akkor ennél a tárcánál nincs fájl amiről rendszeresen biztonsági mentést kell csinálni?

• tknof1871

őstag

válasz butch3r #10750 üzenetére

SEPA fizetési övezetben az összes váltó verifikációt igényel?

• tknof1871

őstag

válasz Reggie0 #10825 üzenetére

Tier level 2-höz meg kell adni a nevet, születési dátumot, lakcímet, telefonszámot de személyes dokumentumról nem kérnek képet ezen a szinten.
    Tier level 2 és a fölött lehet fiat a kraken számlán. Level 2 Daily limit Deposit (fiat) $2,000.00.
    1 hete igényeltem a level 2-t de még nem végeztek a verifikációval. BTW hogyan csinálják a verifikációt (pontosabban Address verification)? Meddig tart? Annyit írnak hogy 48 órát is igénybe vehet de ez már 1 hete van folyamatban.

• tknof1871

őstag

válasz Reggie0 #10908 üzenetére

És így is van. Jeleztem a supportnak hogy 1 hete van folyamatban a verifikációm, szeretném tudni meddig tart. Erre azt írták túlterheltek és a support részéről a kérdés lezárva. Két lehetőséget adtak, linket a FAQ-hoz amiből semmi nem derül ki, vagy egy oldalon menüből kiválasztom milyen témában érdeklődök és megint elküldöm a kérdésem. Ezek közül lehet választani: Deposit and Withdrawal; Trading; General Form; Business Development and Press; Compliance and Legal. Melyiket válasszam ha újra rá akarom kérdezni meddig fog még tartani a verifikációm?

Krakennek elég sok személyes adatomat megadtam a Tier 2-ért. De ha végül csak úgy lehet megbízható kereskedőtől bitcoint venni hogy igazolványok társadalombiztosítási kártyák és adóbevallások képeit kell elküldeni akkor szerintem ennek az egész digitális pénz dolognak semmi értelme. :(

• tknof1871

őstag

válasz schawo #10915 üzenetére

Nehogy már pár fotó lelki törést okozzon bárkiben.
    Ennek nincs köze a bitcoinhoz. Idén valaki felhívott. Ismeretlen cégtől, sosem volt közöm hozzájuk. A mobiltelefonomra jött a hívás. Feltöltős szóval mintha titkos lenne, nem lehet megtalálni a telefonkönyvben. Tudta a nevem és hogy melyik bankban van a folyószámlám. Erre én fejben WTF! Mondja, ez egy felmérés, mennyire vagyok elégedett a bankommal, de ehhez neki engem(!) azonosítania kell és adjam meg az olyan személyes adataim mint ... Inkább nem árultam el az adataim.

Akkor a bitcoinra visszatérve, ezeket az adatokat a váltók nem is akárhogy kérik hanem nagy felbontású fényképek formájában ID kártyákról és más dokumentumokról. Persze hogy összeszorul az ember szíve a gondolatra hogy egy néhány éve létező cégnek elküldje ami egy néhány éve létező technológiára (kriptovaluta) épül.

Kraken frissült. Tier 1 már Verified; Tier 2 még Processing. Remélem Tier 2-t is megkapom.

• tknof1871

őstag

válasz schawo #10927 üzenetére

engedéllyel rendelkező, felügyelt cégek
    Szóval kikről volt eddig szó? bitstamp; circle; kraken; coinbase. Az adataim biztonságban lesznek náluk. OK. :DD
    Ki felügyeli őket?

Ha a bankom, ahol a lakossági folyószámlám van, tönkre megy akkor az Országos Betétvédelmi Alap maximum 100 000 eurónak megfelelő összegű forintig kártalanít. Ha a bitstamp; circle; kraken; coinbase tönkre megy akkor mi lesz azzal a pénzzel ami náluk van? Elvesztem a pénzt vagy a SEPA-n belül vagy egy OBA-hoz hasonló szervezet aki kártalanít?

• tknof1871

őstag

válasz schawo #10930 üzenetére

A felügyeletet a helyi felügyeleti szerv (általában a jegynekbank) végzi, és azt vizsgálják, hogy betartják-e jogszabályi kötelezettségeket (benne az ügyfélátvilágítási, ügyfélkezelési, tőkemegfelelési és pénzmosás elleni szabályokat)

A fiat pénz az ugye pl. az Euro; USA dollár.

Ez nekem magas de megpróbálom értelmezni mit jelent ez. Tehát vannak a váltók. Ha regisztrálok náluk akkor megadom a személyes adataim és ellenőrzik tényleg én vagyok az aki náluk regisztrált és számlát nyitott. Tudják ki vagyok. A váltó is tudja és a felügyeleti szerve is tudja.

Másik dolog, hogy ha fiat pénz érkezik a számlámra akkor tudják kitől jött hozzám. (Mondjuk a lakossági folyószámlámról). Ha fiat pénz küldök a számlámról valahova akkor tudják kinek/hova küldöm. A váltó is tudja és a felügyeleti szerve is tudja.

De ha kriptovaluta (pl. BTC) érkezik a számlámra , ami a váltónál van, és nem egy másik felügyelt számláról hanem pl. wallet-ből azt soha senki nem fogja megtudni honnan kitől jött. Ha kriptovalutát küldök a számlámról egy wallet-be azt soha senki nem fogja megtudni kinek a wallete.

Jól képzelem?

A jegynekbank az jegybank arat lenni?

• tknof1871

őstag

Ha már van bitcoinunk, és utalni szeretnénk, akkor a „Send” fülre kell kattintanunk. A „Pay to” mezőbe kell beírni a célpénztárca publikus kulcsát. Ha valaki nagyon hálás nekem a cikkeimért, akkor bátran utaljon nekem adományokat a fenti publikus kulcsú pénztárcámra. Az „Amount” mezőbe az utalandó összeg kerül, a „Fee”-be pedig mi magunk adhatunk meg tranzakciós díjat, amit az a bányász fog megkapni, akinek sikerül hitelesíteni a mi tranzakciónkat. Ezt nyugodtan állíthatjuk 0-ra, lesz olyan bányász, aki így is hajlandó hitelesíteni az utalásunkat, legfeljebb az valamivel tovább tart.

Ez részlet egy cikkből ami az Electrum tárca használatát magyarázz el. Az a kérdésem hogy a félkövér betűkkel kiemelt rész igaz-e?

• tknof1871

őstag

válasz vismaior04 #10975 üzenetére

Tehát már nem lehet a tárcából 0 Fee-vel egy célpénztárca utalni BTC-t. Elmúltak azok a régi szép idők. BTW Electrum-on nem is lehet beírni összeget, nem lehet 0 Fee-t beállítani. Szóval nem véletlen.

Mi a különbség a maximális és minimális megadható Fee között? Ami azt jelenti hogy "in the next block" vagy "within 25 blocks" ha BTC-t küldök valakinek.

A Fee-t az utalt összegből vonják le vagy a tárcában lévő BTC-ból?

• tknof1871

őstag

válasz Reggie0 #10991 üzenetére

25 blocks->250 perc.
    Ez már azt jelenti amikor véglegesen el van fogadva és fel van jegyezve egy tranzakció? Mert 250 perc csak kicsit több mint 4 óra, az nem olyan sok szerintem. Ha veszünk valamit kínából hetekig tart mire meghozza a posta.

• tknof1871

őstag

Üdv! Van egy webes wallet. Kiírja Your bitcoin address és ott a 34 karakteres cím ahova BTC-t akarok majd küldeni. De ha végighúzom rajta az egeret, a bal gombot nyomva, akkor a kijelölés 35 karakter lesz. A 35. nem betű vagy szám hanem szóköz. Szóköz van a végén. Ugye ilyen address nincs? Szóköz nem lehet az address elején vagy közepén vagy végén, sehol az addressben nem lehet, és nem 35 karakteresek a címek, igaz?
    Ha a 34 karaktert adom meg ahova küldeni akarom a BTC-t akkor jó helyre fog menni? Mi van ha elcseszem és olyan bitcoin address-re küldök BTC-t aminek a végén 35. karakternek szóköz van?

• tknof1871

őstag

válasz Reggie0 #11012 üzenetére

Üdv! Tehát 25 blocks->250 perc + 6. blokk ami kb. 50 perc. Összesen 300 perc.

Tegyük fel hogy egy webshopba kell küldenem BTC-t. Szerintem feltételezzük hogy 24 óra vagy 1440 perc eltelt azóta hogy a küldés megtörtént. Lehetséges olyan amikor a webshop még nem kapja meg a BTC-t és azt mondja You have a pending incoming deposit a tárcám pedig azt hogy replaceable.

• tknof1871

őstag

Üdv! Kraken oldalán kiválasztom a Deposit Method-ot ami SEPA és akkor írja hogy
    Deposit to your account using the information below. You'll need to contact your bank for specific instructions.
    Az a baj hogy alig értek angolul. Mit kell csinálni? Például a "Reference" code-al, meg kell adnom a bankomnak ahol a lakossági folyószámlám van?

• tknof1871

őstag

válasz Laci244 #11123 üzenetére

SRY! Nekem így egyszerűbb. Klikk a Funding-ra -> Klikk Euro (EUR) -> Deposit Method: legördülő menüből kiválasztom a Fidor Bank AG (SEPA)-t. Aztán a következő szöveget mutatja az oldal.

Deposit Euro (EUR)

Select a method and follow the instructions on the displayed form.
    Deposit Method:
    SEPA Deposit • Fidor Bank AG (SEPA)

Deposit to your account using the information below. You'll need to contact your bank for specific instructions.

Be sure to include the "Reference" code given below - this code identifies the deposit with your account. If you fail to include the reference code we may ask you to get verified to the next verification tier and/or submit an ID confirmation photo.
    Don't exceed your daily or monthly funding limits. If you exceed the limits, your account will be frozen until you get verified for higher limits, or until the funds are returned to you.
    Fees listed are what our bank charge us. Other banks used during the transfer may charge additional fees and are out of our control.
    Multiple deposits of the same amounts within a few days of each other may be delayed. If you must make multiple deposits, consider sending different amounts.
    Important: The name on the bank account you are depositing from must match the name entered for verification on the Kraken account you are depositing into.
    Important: Please don't forget to include the complete reference code containing "kraken.com"

Aztán felsorolja a kraken adatait (mindent inkább nem írok ki, "..."-al helyettesítem): Account name: Kraken, Payward Ltd.; Address: ...; IBAN: ...; Bank name: ...; BIC: ...; Bank/Branch address: ...; Reference (IMPORTANT: This code identifies your deposit with your account. Include this code including "kraken.com" when submitting the wire transfer.): ...; Minimum: €1.00.

És más nincs az oldalon.

• tknof1871

őstag

válasz GabN73 #11127 üzenetére

És akkor most mi a kérdés?
    Sajnálom! Elölről. Alig értek angolul, nagyban támaszkodok a google fordítóra. + még nem utaltam ebankon keresztül. + BTC-t se vettem. Ezért kértem segítséget az instrukciók értelmezéséhez amit a kraken írt az oldalán.

Az adatok amit a kraken leírt: Account name: Kraken, Payward Ltd.; Address: ...; IBAN: ...; Bank name: ...; BIC: ...; Bank/Branch address: ...; Reference (IMPORTANT: This code identifies your deposit with your account. Include this code including "kraken.com" when submitting the wire transfer.): ...; Minimum: €1.00.

Belépek az ebank-ba (ez a bankom ami magyar nyelvű) és megnyitom a deviza-átutalás oldalt.
    Kedvezményezett neve: Kraken, Payward Ltd.
    Számlaszám (IBAN/egyéb formátum): ...
    Átutalás összege: ...

Eddig egyszerű. Innen nem értem mit kell beírni. Az átutalás részletei alatt van még: közlemény: ?; információ a banknak: ?. De extra paramétereket is meg lehet adni: átutalás egyedi azonosítója: ?; átutaló azonosítója: ?; kedvezményezett azonosítója: ?; kategória jogcím: ? (ez egy legördülő menü); átutalás jogcíme: ? (ez egy legördülő menü).

Hozzászólok Aktív témák