Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz V911 #16358 üzenetére

    Nekem természetesen nincs ezzel tapasztalatom. De egy ismerősöm ismerőse állítólag úgy csinálja, hogy a top3 tőzsdék árait kiátlagolja, majd xe.com -on konvertálja forintra, majd lekerekít valamennyit. Ez az alap. Aztán ha a vevő normális, ismert arc, akár a fórumról, akár máshonnét, rugalmas, "házhoz jön", nem problémázik, gyorsan kell, akármi, akkor ez még faragható lefelé jelentős mértékben is akár. Localbitcoinson páran nagyon el vannak szállva, mert hivatás szerűen próbálnak 1 személyes tőzsdét játszani (drágán ad, olcsón vesz), így szerintem ez eléggé torzítja az árakat. Az ismerősöm ismerőse szerint mindig lehet találni jobb alternatívákat, csak persze lehet hogy várni/keresni kell.

    Persze kinek mit ér meg az, hogy nem kell külföldről utalást fogadnia, ami X nap alatt érkezik meg, bankszámlára. E helyett viszont a sarki kávézóban instant mehet a hasitasiba. Az ismerősöm ismerősének pl. ez jelentős előny. Nem mindig, de többnyire.

    [ Szerkesztve ]

  • margithid

    veterán

    válasz V911 #16358 üzenetére

    Erről beszélek, de mindenki úgy csinálja ahogy neki jó.
    Alapvetően a kriptók online fiztésre, kereskedésre valók, nem személyes megjelenéssel kellene vásárolni,ez kb olyan mintha a keletinél valami zugárustól ennék valutát, nem a hivatalos váltóban.
    Nekem kb a regisztráció Binance-ra 10 percet vett igénybe, 1 napon belül visszaigazolták a személyes adataimat.
    Rengeteg embert átvertek Bitcoinnal, igaz azoknak lövésük sem volt, hogy mi ez. (2017-es nagy felfutás idején)

    Engedtessék meg nekem, hogy gyanúsnak minősítsek egy ilyet, főleg úgy, hogy elvileg tiltva van a fórumban az ilyesmi.
    És igen, igy van, miért menne bele bárki is a rossz árfolyamba. Nagy váltókkal úgyse tud versenyezni senki.
    De szerintem hagyjuk, más véleményen vagyunk, ennyi.

    Inkább arról értekezzünk, hogy visszavonták az ETF-ek halasztását, felülvizsgálják újból a dolgot.
    Kicsit érdekes ez is...

Új hozzászólás Aktív témák