Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz csaba951 #932 üzenetére

    Hello Csaba!

    Kettőnk közül valamelyikőnk nem vágja az angolt de nagyon, vagy nem olvastad el az összes hozzászólást a bitcointalk.org-on.

    Én nem akarok az Avalon gyártójától csipet rendelni, sem a TSMC-től. Én csak a Zafir féle gyűjtő-rendelésre gondolok, amikor arról beszélek, hogy vennék egy adag csipet, ahol egy lennék a sok 10-40 csipet rendelő emberből. a Zafir féle rendelés május 1-ig van nyitva, utána bezár, azért írom, hogy van időm gondolkozni.

    Ha átolvasnád az Avalon shopjában a kiírást, látnád, hogy ők írják a 8-9 hetes szállítási időt. 10 000 chipet szállítanak ki 2,x BTC-ért, ami 200 dollár körül van. Ennyiért tutajon szállítanak ki bármit is, nem DHL-el repülőn. Berakják egy hajókonténerbe, amivel majd egyszer megérkezik Svájcba Zefirhez a cucc. Ő fogja továbbküldeni a csipeket azokra a címekre, amire az ő megrendelője kéri. Az egyik opció, hogy Burnin-hez megy a csip, aki vállalja, hogy elkészíti a nyákot, ami használhatóvá teszi a csipet, vagy direktben megkapod a csipeket minden nélkül, és DIY módon forrasztasz.

    a burnin féle rendszer azért érdekes, mert habár tesztelnie kell majd a legyártott első pár lapkát, utána hetente 500 db-ot tud legyártani. Az ő munkája ennyi. Ő nem árul chipet.

    Amúgy meg zafir irja, hogy a csip megrendelés elment az első 30 000 db-ra, a várható kiszállítás a rendeléstől leadott 8-9 hét, de nem hamarabb - szerintem -, mint az Avalon féle dokumentáció közkincsé tétele utáni 8-9 hét. Így kijön a július eleje-közepe. Erre kell rászámolni a szállítást burnin-hez, majd az összeszerelést és az ismételt kiszállítást a megrendelőkhöz. Ez ha minden jól is menne, már augusztus közepe, szóval minél többet foglalkozom vele, annál jobban felejtős az egész dolog.

    Ami viszont nagyon tetszik, az a Zafir féle üzleti szellem. Habár az első rendelését valamikor a 100 USD/BTC árfolyam körül adta le, egy hét alatt összejött neki majdnem 30000 chipre a megrendelés. 10%-os extra profitot tesz a rendelésekre, ami 7820 USD/Batch, tehát most tart valahol 20-22 ezer dollár haszonnál, nem számolva az árfolyam ingadozást. Ezen felül eltesz még 20 USD-t kezelési költségekre, ami 200 megrendelő esetén már 4000 dollár. Az egészen keres majd 25 000 dollárt legalább, cserébe kap még jó pár ősz hajszálat. Nem sajnálom tőle, de ennyiért lehet, hogy én is bevállalnám.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák