Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz HSM #7321 üzenetére

    "Remélem, nem veszed rossz néven, hogy őszintén leírtam a véleményem a helyzetről."

    Nem veszem rossz néven, ugyanez nekem is a véleményem. Néha tényleg a fejemet fogtam, mikor rádöbbentem, hogy akikre gyerekkoromban még felnéztem, valójában mennyire korlátolt, naiv, buta, megvezethető emberek. Pl. még azzal sem voltak tisztában, hogy az OTP már rendszerváltás óta nem állami bank. "Ja, hát mi úgy gondoltuk, hogy országos takarékpénztár, tehát állami, állami garanciával." Wháááá! :W

    De vitatkozni is felesleges velük, mert jön n+1edszerre is a "sok hülye az interneten osztja az észt..." című lemez.

    Csak a bank felelősségében nem értünk egyet. Pl. az 54 ezres(!) bankjegyes csalást követett el és a törvény üldözi. Pedig ott is lehetett volna mutogatni, hogy "Elfogadta x az 54 ezreseket? Igen. Odaadta érte a birkákat? Igen. Akkor meg? Pénztártól való távozás után...bla...bla." Nagyon visszás, hogy mikor magánszemély csinálja, akkor illegális/csalás/csúnya gonosz dolog, mikor bank vagy valamilyen intézmény/cég csinálja, akkor legális/ügyeskedés/elfogadható dolog. Főleg, hogy utóbbival szemben már csak intézményi jellege miatt is nagyobb bizalommal vannak az emberek, mint egy magánemberrel szemben (ha nem áll hozzájuk közel).

    "Gondolom erőmű alatt céleszközre (ASIC) gondoltál."

    Ha már ennyit lettek emlegetve az erőművek, mi van ha valójában a paksi bővítés körüli titkolózás mögött az áll, hogy Viktor Bitcoin nagyhatalom akar lenni és ezért kellenek a plusz blokkok? Gondoljatok bele. Kínai haverkodás, Huawei gyár Magyarországon, adatközpont Törökbálinton, online pénztárgépek, most meg ez. Túl sok a véletlen egybeesés... :DDD

    "És most képzeld el, hogy te vagy a mtgox és csődöt jelentesz. :))"

    Ezt már kivesézték a The Corporation című dokumentumfilmben. A magánember nem teheti meg (legálisan), hogy "megszűnik" és utána új névvel, személyazonossággal folytatja tiszta lappal. Egy cég bármikor csődbe mehet, korlátolt felelősségű és utána új névvel folytatja. Rosszabb esetben keresnek egy (ismétlem: 1) balekot, aki leüli az egész vezetőség helyett. Ráfogják a nyuszira, ők meg dőzsölnek abból, ami maradt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák