Új hozzászólás Aktív témák

  • AAntii

    őstag

    válasz LLam #6539 üzenetére

    Ha bitcoinban van a lé, akkor abból nem is kell adóznod, de amint forint lesz belőle kell. Bár ha fizikai bitcoinra lehet cserélni (tehát arra az érmére, amit ebay-en, itt-ott lehet venni), már megint más lesz a helyzet, mivel ingóságról van szó (ugye, nem pénz az sem, hiába van érme alakja), így évi 600 ezerig nem kell adózni belőle, sőt, még a bevallásodban sem kell feltüntetni. Egyébként meggyőződésem, hogy az ezzel foglalkozók nagy részének a fejében fel sem merül, hogy adózzon, így az sem különösen érdekli, hogy mekkora adózási kötelezettség terheli ezt a fajta jövedelmet. Vagy azért nem, mert bányászott zsetonról van szó az átmeneti időszakból (amikor még épp nem volt nullás vagy veszteséges a gpu-s bányászat), így nem nagy tétel, vagy pedig akkora összegről van szó, hogy belefér egy nyaralás is, ahol az efféle ügyeket is le tudja rendezni az illető, tehát kellemest a hasznossal. Én természetesen nem bíztatok senkit sem a sumákolásra, sőt, adózzon mindenki, hogy az ország felemelkedhessen, de ha valami tipikus közép-kelet európai dolgot tartalmazó 10-es lista létezik, akkor az adóelkerülés az benne van ebben a listában.

    (#6537) LLam: a szabályozás még a legelején nekem sem tetszett, de idővel úgy megszoktam, hogy már 10 hsz-t is képes vagyok egybeszerkeszteni, hogy egyrészt ne foglaljam a helyet, másrészt ne szóljanak meg, hogy csak azért írok egymás alá több hsz-t, hogy minél előbb előlépjek a ph-s e-pénisz ranglistán. Na meg mivel vendég vagyok, így ha itt ez a szokás, akkor ennek megfelelően szólok hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Új hozzászólás Aktív témák