Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz deadwing #372 üzenetére

    Kis kiegészítés mtgox témában:

    Ők tényleg nem adnak és nem vesznek semmit (illetve jutalékot szednek, ami 0.6% kezdetben minden tranzakciónál). Úgy működik mint a tőzsde, szembe állítják a vételi megbízásokat az eladásiakkal, ezek automatikusan elégítik ki egymást, valamint ezek teljesülése határozza meg a mindenkori árfolyamot.
    Szóval beállíthatsz ugyan 1000 dollár/BTC-s eladási megbízást, csak éppen nem fog lefutni.

    Egyébként van egy nagyon jó API-juk amin keresztül sokkal többet látsz mint amit az mtgox oldal mutat (ráadásul közel realtime). Pl látod a megbízások queue-ját, és a teljesüléseket. Lehetne pöcsölni azzal hogy írsz hozzá valami cuccot, de sokan megcsinálták már, itt van pl Clark Moody lapja, én ezt szoktam használni:

    http://bitcoin.clarkmoody.com

    Amikor áttörtük a $100-at, akkor pont rá voltam cuppanva, jobb volt mint egy akciófilm :)

    Pénzt meg tényleg csak annyit tarts ott (legyen akár USD, EUR, BTC, akármi), amennyivel éppen játszani (najó, kereskedni :) ) akarsz. Véleményem szerint ha lesz háború a BTC ellen kormányzati, hatósági, banki oldalról, akkor az első célpontja és esetleges áldozata annak az Mtgox lesz. Szóval csak óvatosan...

Új hozzászólás Aktív témák