Új hozzászólás Aktív témák

  • GBRDVD

    tag

    válasz Reggie0 #10025 üzenetére

    vismaior04, Reggie0, köszönöm a válaszokat! Mind a kettő hasznos volt. Még mindig nem teljesen tiszta, de körvonalazódik.

    A wallet akkor a címeim összessége. Ezt tárolja a MultiBit (Hol? A szerverén?). A 12 szót beírva bármikor bárhol elő tudom hozni a tárcát, vagyis a címeim összességét, vagyis az egyenlegemet. Mi van akkor, ha 5 év múlva elő szeretném szedni a tárcám, de nincs már pl. támogatás a MultiBit programhoz? (esetleg megszűnt közben)

    Más: A blockchainben ugye tárolva vannak a címekhez tartozó tranzakciók, időbélyegekkel. Innen szedi le és jeleníti meg a program az összes korábbi tranzakcióm listáját a dátumokkal pontosan.

    A címeimen lévő egyenlegek összessége pedig a fő-egyenlegem (tárcaegyenleg).

    Ha bitcoin címenként külön-külön vannak az egyenlegek tárolva a blockchainben, és van pl. 10 címem a tárcában (amelyeknek a fő-egyenlegét látom), akkor egy-egy bitcoin küldésnél melyik címemből veszi le az egyenleget? Vagy magában a blokkláncban van arra utalás, hogy az én 10 címem egy tárcához tartozik?

    Bocs, a hülye kérdésekért, és javítsatok ki, ha valamit rosszul értelmeztem.

Új hozzászólás Aktív témák