Új hozzászólás Aktív témák

  • upszilon

    őstag

    válasz hanee #539 üzenetére

    "Én ezt nem nagyon értem, szerintem egy cég vagy egyéni vállalkozás LEGKISEBB költsége a könyvelés"

    Cége válogatja és ha csak 5 Ft, akkoris felesleges kidobni az ablakon. Azonkívül az APEH, mint arrogáns hatóság, sohasem fog leszokni arról a szokásáról, hogyha ő hibázik, még elnézést sem kér, de ha a vállalkozó, (mert mondjuk eltévesztettél egy adóbavallást, vagy a könyvelés hibás), akkor azt csalónak tartja. És egyébként mindenképpen a céget büntetik meg. Az más kérdés, hgy polgáriperes eljárásban visszakövetelheted a régi tulajdonostól. De azt meg nem fogod, mert belátható időn belül nem lenne vége a pernek, és a perköltségeid, az ügyvéded elvinné a többszörösét.

    "A leszámlázol valakinek 1000 Ft-ot részt nem nagyon értettem... meg azt sem, hogy máris eltelik egy gazdasági év.. és EVA-s leszel?"

    Mert olyan céggel nem léphetsz bele, ami nem működik. És vállakozási év van megnevezve, nem pedig naptári év.

    "ennek a veszélye szerintem nem áll fenn egyáltalán"

    Naivságról tanuskodnak a soraid. A valóság az, hogy csak nagy ésellenőrzöttel legális veszteséggel rendelkező KFT-t szabad megvenni, és csak annak, akinek a nyeresége ezt valóban képes felemészteni. Az én véleményem az, hogy ezerszer jobb a tiszta lappal való indulás.

Új hozzászólás Aktív témák