Új hozzászólás Aktív témák

  • DrSoul

    őstag

    válasz rog #17 üzenetére

    Egyetértek veled. Engem is kiráz a hideg a vállalkozás szótól. De itt nem arról van szó, amire te gondolsz. Akkor röviden, hogy érthető legyen. Az én családom gyarapodik (2 gyerek van), kis lakásban élünk. Szüleim nagyban, belvárosi, a 2 öcsémmel. Nekik túl nagy a lakás. Arra gondoltunk, hogy összeköltözünk egy 2 generációs családi házba, vagy valami ilyesmi, Pest környékén (feltehetően Szigethalom v. Szigetszentmiklós, mert más rokonok is most oda költöznek).
    Mivel vidéken a rezsi drágább, ezért egy házat nehezebb fenttartani: én pedagógus vagyok, feleségem is az, csak GYED-en. Öcséim nem dolgoznak (még). Úgy véljük, ha már így kiköltözünk, úgy kéne házat keresni, hogy legyen valami melléképület, vagy garázs, vagy pince, és esetleg indítsunk egy családi vállalkozást: nem arra, hogy ''királyok'' legyünk, hanem arra, hogy pl. legyen annyi + bevétel, amivel fedezzük a rezsit, aztán ki tudja, egyszer valamikor kicsit több is be jön (de ha nem, nem baj). Ez a cél. Nem jött nekem senki azzal, hogy ''ő tudja a tutit'', de tény, hogy vannak olyan vállalkozások, amikhez igazából csak pénz kell, és ''szinte'' aztán megy magától, a pénz lassan visszajön. De a lényeg: lassan, nem olyan vagyok, aki arra gondol, hogy 2 hét alatt meggazdagodik.
    Szerintem sokan azért nem kezdenek vállalkozásba, mert nincs rá pénzük. Ez a legnagyobb ok. Nekünk sincs, de ha a szüleim eladják a lakást, abból elvileg lesz annyi pénz, hogy vidéken vegyünk egy családi házat és +10M durván, valami vállalkozásra. Azzal már el lehet indulni.
    Csak egy példa: ha valaki rászán pénzt, vesz pl.2-3 autót (ez most csak egy gyors, egyszerűsített példa, tutom, hogy nem ilyen egyszerű),és ha olyan helyen tud helységet szerezni (központi), csinál egy autókölcsönzőt. Az autók ára lehet, hogy csak 10 év mulva jön vissza. Nem baj: a lényeg, hogy ne legyen minuszban (szerintem), legyen mindig egy kis nyereség. Mert Magyarországon általában az emberek azt szeretnék, ha a befektetett összeg 1 éven belül megtérülne. Szerintem ilyen nincs, vagy nagyon nehéz. Na ennyi. :)
    Talán így egyértelműbb a helyzet.

    Mindig az X jelöli a pontot...

Új hozzászólás Aktív témák