Új hozzászólás Aktív témák

  • bandiras2

    senior tag

    A ma délelőtt elkövetett moddal kezdeném, ami egy cső beszerelése.
    A többit korábban követtem el.

    Szóval szert tettem egy döglött szkennerre, ami elektronikailag meg volt égve, és chipcserére lett volna minimum szükség ahoz, hogy ismét menjen. Nekem viszont megtetszett a csöve, kinéztem belvilágításnak. Szétborítottam a scannert(a cső volt az egyetlen ami ment), és kimértem az inverter tápellátását. 4,5 és 14 volt kell neki. Döntöttem: Nem kapja meg; azt kapja ami van: MOLEX csatit.
    Itt a kibontott csúszka:
    [link]
    Sok szarakodással és fájdalmas tapasztalatokkal később ugyanaz(már ami maradt):
    [link]
    Eredetileg dróttal próbáltam vágni: Vékony drót, 12 Volt bika trafóról, oszt jóvan. Jóvolt, marha gyorsan nem jutottam sehova, mert ahogy a drót átszaladt a műanyagon, az vissza is folyt, és kötött :((( :(( :(( :(( ráadásul folyton cserélni kellett a drótot, mert nem viselte el a fojamatos vörösizzást :(
    Akkor forrasztópáka. Nagy, ipari, 220V 70W
    Ezzel már haladtam. Mint egy csiga :O 10CM után kiszellőztettem, elővettem a fűrészt, óvatosan kiborítottam a csövet, és levágtam a felesleges részeket. Utána nagy háromszögreszelővel finomítottam. Az eddigiekhez képest hihetetlenül hatékony volt a hagyományos technika. :C

    Az inverter és a cső:[link]
    97 voltot eszik a cső.

    Beszerelés előtt szétborítottam a gépet, mert már rég volt portalanítva.
    [link]
    Baloldalt az erősítő, jobboldalt a hozzávaló tápegység látható. 2x30W, panelban bőven sok. A gép elején az élesebb szeműek felfedezhetnek egy TESLA sztereopotit, illetve a forgatógombját, ami az erőlködőbe megy. logikailag eléje van kötve a fülhallgatókimenet, ami nem látszik a rossz szög miatt, de ottvan a poti mellett.

    Hangszórókimenet:[link]

    Az összeborított gép:[link]

    Na ezt alkottam ma délelőtt vélemény?




    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • Dufresne

    addikt

    válasz bandiras2 #1 üzenetére

    Sajna elég éltelenek a képek, ezért nemigazán látszanak jól a dolgok:(
    Amúgy jópofa:)
    De erre megfelelő egy 1,5-2k-ért kapható modding fénycső is nem? :DDD

  • bandiras2

    senior tag

    válasz Dufresne #2 üzenetére

    Lehet, de hova lessz az alkotás öröme?
    Még a csövet és a felfogatást is én ''csináltam'' valamiből, amit nem arra terveztek hogy így használják. Majd kiderül meddig bírja a cső a folyamatos üzemet, aztán ha megdöglik, klaeasek egy másik döglött scannert :DD
    A folyamatos üzemet egyébként fel fogom függeszteni, a poti mellé rakok majd egy kapcsolót a 12Vkörre, hogy ki lehessen kapcsolni, ha zavaró. Nemsokára megyek LANpartyra, kiváncsi vagyok mit szólnak a srácok :D

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Na, le is égett :DDD
    Na nem az egész, hanem ahogy a gép hátlapjára rögzítettem az invertert, alászigeteltem erős HAMA fröccsöntött burkolóanyagból vágott lemezzel, de átrágta magát, és füstölt :Y , átszikrázott, a cső pedig alig pislákolt a földre szökő energia miatt :(
    [link]

    és a problémás szigetelő:
    [link]
    Kicseréltem Kazetta tokból vágott plexire. Ha azt is átüti...

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • bandiras2

    senior tag

    Na! felszereltem egy kapcsolót, hogy ne menjen má folyton.
    [link]
    Szép fénye van, gépelni is látok mellette éjjel.
    Azonkívül fehér csöve nem biztos hogy sokaknak van, mindenki a szines csövekre bukik, szóval ez Unique :D

    Más:
    Ez egy régi hurciwinyóm. egyszer rosszul dugtam fel, és kitörtem egy lábát :O
    De megoldottam!
    [link]
    [link]
    [link]
    Hát igen, nem volt egyszerű beforrasztani azt a drótot oda, de megérte, sokáig szolgált még hurciwinyóként ebben az állapotban.
    A winyó egyébként azóta egyéb okok miatt elhalálozott, linkekem az adattábláját, ha valakinek van mechanikahibás, badsectoros darab otthon, ne fogja vissza magát, átveszem!
    [link]
    A halál oka, egy eltérő szabványú, ősi mobilrack volt.
    A winyón kívül hazavágott még egy alaplapot is :((

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Új hozzászólás Aktív témák