Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckay

    aktív tag

    Szánalmas kép és függőleges piros csíkok a HDMI kimeneten, miközben a laptop képernyője elfogadható?
    :F

    Sziasztok!

    Van egy nem fiatal de jól használható Sony laptop. És egyszercsak elhagyta magát a HDMI kimenet. Legalábbis két TV-n és két HDMI kábellel is kipróbáltam: szinte felismerhetetlen gyengeségű színmélység, gyenge háttérfény, és függőleges csíkozás. Miközben a TV-k jók...

    Ez szoftveres elállítódás lehet? Vagy inkább hardveres nyavaja?

    Két oprendszer is van rajta:

    - eredetileg Windows 6 (Vista), ehhez van gyártói drivercsomag, és az nVidia Geforce 9300GS néven teszi fel a dupla videókártyát, és így szépen működött is a HDMI kimenet a legutóbbi időkig,

    - aztán Windows 10 is van, ehhez sem a Sony, sem az nVidia oldalán nem találtam olyan illesztőt, amit elfogadott volna, így jobb híján generic vga driverrel megy a laptop, amúgy hibátlanul tudja az 1600x900 felbontást, csak éppenséggel a HDMI kimenettel nem kezd semmit, így nincs ellenpróbám.

    Szerintetek csak elállítódhatott valami (képfrissítés, bármi) a Vistára rakott nVidia driverben, vagy kampeca a HDMI kimenet?
    :Y

  • mckay

    aktív tag

    válasz Csupingo #58835 üzenetére

    Nem, Sony TV-n nincs jó kép.
    De mondom, volt korábban.
    Remek kép volt.
    Tehát a TV típusa nem kéne, hogy jelentsen valamit is.

    És elvittem egy másik TV-hez, mondjuk az is Sony, és ott is gyatra és csíkos képet mutat a laptop HDMI-je.
    :Y

  • mckay

    aktív tag

    Srácok, Lányok!

    Mondjátok már meg, hogy mit lehet elrontani egy VGA kártya behelyezésen egy márkás gépbe?
    :F
    Adott egy HP 800 gép alaplapi Intel HD graphics-sal, és alaplapi PCI-E bővítőhelyekkel.
    És adott egy használt AMD HD5450 videókari, ami másik gépben (pl. DDR2) amúgy remekül működik.

    Namármost ha beteszem, akkor a Windows csak az alaplapit használja megjelenítésre, miközben az eszközkezelőben látszik az AMD is. Ezt onnan tudom, hogy a kártyára hiába dugok monitort, az nem működik. Csak akkor van kép, ha átdugom a VGA-kábelt az alaplapira.

    Sőt, még még a BIOS-ba sem tudok bemenni a szokásos F10-zel, nem látok semmit. Ha kikötöm a merevlemezt, és csak a BIOS-t erőltetem, akkor sem történik semmi a videókáryára dugott monitorokon.

    Mondjuk ha feladom, és rádugom a VGA-kábelt az alaplapira, és így körülnézek a BIOS-ban, akkor sem jutok messzire, mert a menüben semmi olyasmi nincs, hogy PCI-E legyen az elsődleges, és az Integrated legyen a másodlagos. Kevésbé márkás alaplapokon van ilyen opció, de itt nincs.

    Valami trükkje lenne a videókártyák használatának egy HP gépben?

  • mckay

    aktív tag

    válasz solfilo #65830 üzenetére

    Azt hiszem igen, 530 intel van a prociban.
    De nincs több hátlapi kivezetés, és hát a dupla monitor a cél.
    Szerintetek találnék az alaplapon?
    :B

    De ma második nekifutásra sikeült összehoznom.
    Most előre lefutattam a catalystot, így amikor beraktam, már lett az egyik monitoron kép!
    Innentől nyert helyzet volt, mert futtatam újrea a catalystot (ezúttal hosszabban futott), és így a második monitor is megkerült.
    :C

    Köszi azért hogy belegondoltatok!
    :R

Új hozzászólás Aktív témák