Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #2696 üzenetére

    Bocs, most véletlenül végül a nettó árat írtam be.
    Tehát korrigálom magam, bruttó 22 ezer Ft kereken. Ennyiért megéri, vagy van jobb vétel?

    Sk8erPeter

  • formasu

    tag

    válasz Sk8erPeter #2697 üzenetére

    Tehát korrigálom magam, bruttó 22 ezer Ft kereken. Ennyiért megéri, vagy van jobb vétel?
    Szerintem nem érdemes, mert ennél olcsóbban kapsz Wayteq-et is!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Sk8erPeter #2704 üzenetére

    Wayteq 950, 960, CNC Globe HD, ezek közül válogass!

    Nekem Wayteq 950 van egy éve, és semmi gond vele.

    Sétálós, vizes GPS, az már más kategória! Arra valók a Garminok, de azok már 3x annyiba kerülnek! / Erre a célra nekem Garmin Vista HCx van / Ami nagy különbség ezekhez az autósokhoz képest, hogy a Garmin képe tűző napsütésben is szuperül látszik

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Sk8erPeter #2707 üzenetére

    Ez az általad ajánlott WayteQ 950 nagyon tetszetős, de akkor azt mondod, ez egyáltalán nem alkalmas vízi használatra? Igazából vízen biztos, hogy egyelőre csak belföldön használnánk - konkrétan Balatonon, tuti nem fogunk más vízre menni hajóval (legalábbis azzal, ami ott van ). Autózni meg csak Európában fogunk (térkép jár hozzá?).
    Szia!
    Nem véletlenül van kettő GPS-em! Mindkettő más célra van. A Wayteq, gondolom egyértelmű, azon látod, és hallod!! merre menj, elég nagy képernyőn. Próbáld meg a Wayteq-et nézni mondjuk napsütésben! Nem látsz semmit.
    A Garmin már nem ez a kategória. Ami nekem van, a Vista HCX, az tényleg kicsi, a felbontása is, de ezt a gyakorlatban nem veszed hibának. / A felbontásra gondolok / A napokban vettem ismerősömnek egy Wayteq 950HD-t én nem láttam a nagy különbséget ez, és az enyém között, ami még 480x272-es, de szerintem a HD-hez már elkelne egy nagyobb proci is!
    A Wayteq-et használom teljes háttérfénnyel, és ez is kevés!!!!!, míg a Garmint 1/10-es háttérfénnyel, vagy anélkül, és a Garrmin a tűző napsütésben is tisztán látható, de akkor már egy kicsit több háttérfényt kell adni neki! A Garmint ha beleejted a vízbe, ha megázik, utána is működik! Hiányolom, hogy csak jelez, és nem beszél. Van barátom, aki autóban, még a repülőn is ezt használja, megszokta. / A teljes repülési utat kirajzolja, elmenti / Egy jó aksival a Vista HCX elmegy közel egy napot, folyamatosan, míg egy olcsóbb autós GPS talán 1-2 órát! Ezzel kevés készülék versenyezhet! Mit csinálsz a Balatonon, ha mondjuk 3 órát vagy a vízen, addigra az autós készülék már régen lemerült. A Garmin oldalán megnézheted, hogy melyik mit tud.

    Szerintem mindegyik készülék meg tudja mondani a koordinátákat bárhol.
    Az árról: A Garmin az "márka!", a Wayteq ehhez képest egy jól használható "bovli". A Garminhoz jár térkép, míg az olcsóbb Wayteq-hez nem, de térképpel már drágább az ára, és az sem mindegy, hogy milyen térképet vásárolsz hozzá!!!!!. A két készülék más rendszerű térképet használ. A Garmin kis kijelzőjén is szépen látszik, hogy mikor merre kell menni, mint már jeleztem, gonggal felhívja a figyelmet a fordulásra, meg mindenre, és látod is, és MINDIG, minden időben látod. Sétáló készüléknek, amikor akár reggeltől estig a szabadban vagy, ideális! Nem tudsz eltévedni, mert vissza vezet a kiindulási helyre, vagy ahová akarod.

    formasu

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Sk8erPeter #2740 üzenetére

    Szia!
    Ha nem sikerül a céget felhívni, hívd a Garmint, majd ők megmondják, hogy mi ilyenkor a teendő! Szerintem a számla, és a készülék gyári száma alapján ők már tudnak mindent! Ez a valószínűbb. Nem feltételezem, hogy szükség lesz a garira! Ezek nem "gagyi" készülékek.
    [link]
    Milyen térképet kaptál hozzá, mert azt nem látom.

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Sk8erPeter #2742 üzenetére

    Bocs, a bolt kiválasztásánál nem voltál elég körültekintő! Remélem, magyar nyelvű a szoftver, ami rajta van! Gari akkor nincs is rá?
    Esetleg egy MapSource kezelésit tudok küldeni magyarul.

    Elég gond lehet abból, hogy ezt a boltot választottad, főleg akkor, ha nincs benne a készülékben a magyar nyelv.
    A Garmin egy teljesen más kategória, mint az IGO, a telepítése is!!!!!!!
    Szükséges hozzá a MapSource, mint alap program, és a térképek külön-külön.
    Lehet rátenni: Navi Gude Hungary, Topo Guide Hungary, Turista utak, CNEU2012_30 / Ez a legfrissebb teljes Európa térkép/, .....stb térképeket.
    Nekem nem adtak hozzá kis SD kártyát, azt venni kell! A 4 GB-ost elfogadja, és arra ráfér akár mind a négy is, amit írtam. Majd a készüléken kell kiválasztani, hogy melyiket akarod használni. Bárcsak már ott tartanál!!!!!!!

    Azért számolj! Azért volt olcsóbb, mert nem kaptad hozzá a két magyar térképet, amihez a frissítés is jár! A turista utak, azok nem fizetősek, de a többi igen. Én a magyar térképeket kaptam hozzá CD-n, amit regisztráltam, és folyamatosan ingyen frissítem is, már több, mint egy éve. Ha csak ezt megveszed, akkor már túl vagy a 70 eFt-on!!!!!! Ha már kimész az országból, akkor kellene az Európa térkép is. Mivel úgy látom, hogy nem volt még Garminod, ha lenne is magyar térképed, akkor is meg kell ismerni a telepítést, és a készülékre másolást a MapSource segítségével, de így..........., most nem irigyellek, nagy fába vágtad így a fejszét, főleg azért, mert nem ismered a rendszert, és......talán érted, mit akarok még mondani! Remélem, sikerülni fog, de meg fogsz szenvedni vele! Javaslok egy ezzel kapcsolatos topikot is keress, hogy egyáltalán fogalmad legyen, mit is kell csinálni, de a kezelési is lehet egy kiinduló!
    Úgy tudom, az alap térkép, az rajta van mindegyiken, de azzal nem sokat érsz, az csak egy alap! Ez mellé kell másik is. Egy USB kábelt is kellett hogy kapj vele, amivel a PC-hez tudod csatlakoztatni.

    [ Szerkesztve ]

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Sk8erPeter #2755 üzenetére

    Konkrétan egyébként milyen két magyar térképről van szó, amiknek járnia kellene hozzá, tudsz valami linket küldeni róluk? Köszi! És az összes eddigi válaszodat is!

    Nem feltétlenül jár hozzá, van cég, aki térkép nélkül adja! Én, amikor vettem, találtam olyat, aki a két magyar térképet is adta, kb. ezért az árért, mint ahogyan te vetted! A Garminnál jóval drágább volt!

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Sk8erPeter #2761 üzenetére

    Boldog Karácsonyt!
    Kaptam, ez van ráírva:
    GARMIN
    Legend HCx
    Vista Hcx
    Használati útmutató
    98 oldal
    Gondolom, ezt te is megkaptad, talán angolul! Próbálj rákeresni, talán fenn van valahol, és letölthető!

    Amit küldtem, a MapSource-ről, lehet, hogy találtam valahol, mert könyv alakban nem találom itthon. Kerestem most a gari levelet, és azt sem találom. Vagy nem kaptam hozzá, vagy elkallódott..... de az már nekem nem is érdekes, mert elmúlt egy éves. Úgy emlékszem, a Garmin azt mondta, hogy nekik a készülék ID? száma kell, ez alapján ők már tudnak mindent róla.

    Ha a szoftver nyelve tud magyarul is, akkor már nincs is olyan nagy gond! Néhány másik Fórum olvasgatása után remélhetően működésre fogod bírni a készüléket, és nem lesz vele semmi gond. Most az elején talán kicsit nehezebb lesz, mintha a magyar térképeket is megkaptad volna.
    Javasolnám: először a MapSource install a gépedre. / Lehet, hogy ez csak a Navigude Hungary-val együtt fog sikerülni!! / Utána töltsd le a magyar turista utakat, ezt installáld, -felmegy a MapSource-ra........ott már látod a térképeket......ezt nem kell feloldani......utána elküldöd a készülékre. Ha közvetlenül a készülékre küldöd, akkor sokkal! több időbe fog kerülni, mintha közvetlenül a kártyára küldöd! / Már javasoltam a 4GB-os mikro SD kártyát / Ezért én inkább közvetlenül a kártyára szoktam! / Közvetlenül a készülékre küldve a magyar, és teljes Európa térképe több órába telik!, mivel ez a készülék úgy emlékszem, hogy még 1.1-es USB-s, míg a kártyára küldve, ennek töredéke az idő /
    Ha már ezek működnek a kis készüléken is, akkor lépj tovább..... Naviguite Hungary..... Topo Guide Hungari...... Első a magyar térkép, a második a magyar domborzati.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • formasu

    tag

    válasz Sk8erPeter #2784 üzenetére

    Szia!
    BUÉK mindenkinek!

    Talán jobb lenne, ha a betákat kihagynád! Szoktak problémát okozni, így inkább az előző kiadást, de a beta nélkülit ajánlom mindig feltenni.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

Új hozzászólás Aktív témák