Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz xuldar #19 üzenetére

    Az egyetemi képzésnek nincs jelentősége. Ennyi balféket ha megláttak, naná hogy betámogatták az oktatási rendszert, azt is elhiszem ha a buksijukat is megsimogatják a színjeles diplomáért, még puszit is kapnak. 100 évig itt lehetnek, ha elmennek a németek, az történelmi pillanat lesz, és videóra kell venni ahogy a magyar mérnökök bemennek melóba, és kiderül a szakértelem amikor a bmw helyett leesik a fűzfasíp a szalag végén. Node, csak tavasszal, mert szárazságban anyagminőség gondok miatt, dokumentálni kényszerülnek a gyártási problémákat :DD

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz dolon75 #27 üzenetére

    A hely csak a hozzászólás miatt volt érdekes. Egyébként nem a debrecenire vonatkozik, hanem az összesre. Pontosan meg is mondom hogy miért. Mert nincs magyar termék. Minden évben legördül a szalagról nemistom 30 000 mérnök? Vagy valamennyi. És nincs semmi eredménye.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz dolon75 #35 üzenetére

    Ez az üzemeltetés- működtetés olyan dolog, hogy a legtöbb üzemeltető mérnök, ha hiányzik 1 hónapot, észre sem venni. Ha az egész iroda nem jön be, akkor sem. Elméletileg kellenek, de a gyakorlatban nem. A kutató. Töménytelen cucc van amerre nézek, dolgok amik 30 évvel ezelőtt is léteztek, és lehet fejleszteni, jól csinálni, rosszul csinálni. De ezekből semmit sem csináltak magyar mérnökök. Kutatók :DD . Az orrukban kutatnak maximum. Nem viccből kell külföldi gyártósort rendelni. Csak a melósokat "nem értem", hogy még nem esett nekik le, hogy a munkájuk után az adó egy részéből az állam újabb mérnököt termel, akik meg újabb gyártósort rendelnek nekik, úgyhogy akiből nem lesz mérnök, az gyártósoron fog megrohadni. Most már égető fontosságú hogy bezárják az egyetemeket, mert már a fülöp szigetek népét is idepaterolják, emeletes Magyarország lesz, ha ez így megy az egész univerzumot beszippantják, mindenkire ráigér a magyar mérnök, hogy legyen mégegy gyártósor aminek selejtjéről dokumentálhat tört németséggel.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz dolon75 #39 üzenetére

    Nincsenek a bögyömben. Személyes tapasztalatom az volt kiváló is, akár. A probléma rendszerszintű , az is inkább szórakoztató. Amit fentebb vázoltam, abból pontosan látszik hogy sosem fog változni. Jó példa erre, hogy a gyártelepítést hoztad fel, és az hogy ez a jelenség mire utal azt észre sem vetted. Az öszetett műszaki feladatokat az végzi el, aki rákényszerül. Ez többnyire a legalsó láncszem, aki a legkevesebbet keresi, mivel neki már a túlélése függ a működéstől. A mérnök elsősorban, a céges hierarchiában magasabban helyezkedő személy, mondhatni nemes, gyakran nepotista kapcsolatrendszerrel. Csak absztrakt fogalmuk van a probléma végleges elhárításáról, a valósággal nem találkoznak, így előáll olyan eset hogy változtatni sem mernek a technológián, el lehet hitetni velük egy alternatív valóságot, amiben az elképzeléseik megvalósulnak. Ezen a szinten semmi értelme annak amit mondasz, mindössze egyetemi fantazmagóriák. Pontosan amiatt , mert akik ennyire fogalmatlanok, azoknak reményük sincs műszaki feladatok elvégzésére. Mindössze hivatalnokok. A cég ezzel nem törődik, amíg működik minden, nem szükséges beavatkozni, a legalsó tömegek alacsony bére pedig előnyös üzlet.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz dolon75 #41 üzenetére

    Nem az okosabb jön rá hogy tanulni kell, hanem az aki jól tudja teljesíteni az oktatás által támasztott feltételeket. Ha ez az okosabb lenne, már nem is így működne. Egyébként kis cégben is láttam ilyen működést, meg már néhol felmerül hogy részben mellőzik a diplomások alkalmazását, de tény hogy kellenek ezekhez a vállalati papírozásokhoz, amiket senki sem figyel, és csak az egyetemen lehet megtanulni az elkészítésüket. Más országokban is hasonló lehet, de akik jobb eredményeket érnek el, jellemzően(kizárólag) nyugati irányban, ott kell hogy legyenek különbségek a képzésben. Akár kis különbségek, viszont itt az számít amit Mérő(László, aki jó eséllyel egy kókler ,viszont ezt jól meglátta) az Extrémisztán haknijában, hogy az apró különbségek is tudnak hatalmasak lenni. De a különbségek attól picik maradnak, tehát itt bőven vannak lehetőségek, (behozni, megelőzni bárkit, a magyarok nem butábbak más népeknél). Az oktatás elméletben gondolkodik, illetve folytonos tanításban, ami egy rettenetes idióta elképzelés, teljességgel működésképtelen, és ezerszeres egységet kell egy egységért beáldozni. Egy pici változás a jó irányba ,nagy eredményeket mutatna fel. Erre nyilván nincs meg az akarat, semmilyen szinten, tehát az egyetlen megoldást nagyvonalúan el kell engedni. És innentől jön a szórakoztató része, mert ez az ördögi kör, inkább egy spirál, mivel nincs ami ellentartson neki. Kíváncsi vagyok hogy meddig megy el, persze egy Chernobili jellegű katasztrófa nem hiányzik, nyilván el kell viselni még sok mindent annak, aki itt akar maradni. Közép-kelet európa államai a Chernobil óta versenyben van, hogy hol sikerül az elsőként levegőbe röpíteni az atomerőművet. Arra már sokan felkapják majd a fejüket.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz dolon75 #44 üzenetére

    Nyilván jó az analízised. Nemcsak meggyőztél, de osztom, sőt támogatom az elképzeléseidet. Igazából szükség sincs elképzelésekre, annyira jól átjött amit közöltél, szerintem elégedett vagy az eredménnyel.

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz dolon75 #46 üzenetére

    Nem ismertem fel semmit, így szoktam bealtatni a mérnököket :)) Nekem is jó, nekik is, és ha rá is jönnek, ami mindenkinek jó az senkinek se rossz, érted. A kérdéseidre adtam tágabban értelmezett választ, amúgy főleg egyetértek, tehát nem tartom megoldásnak azt ha nem hoznak gyártósort, így konkrétan. Egyébként nem tudtam értelmezni a reakciódat, poénkodtam is bőven, hogy ezek közül mi jött le mint érzelmi felindulás, nem tudom megfejteni. De ezek szerint az atomerőművet valami hálózat figyeli, tehát a reakciók nem csak néhány hazai szakira vannak bízva , attól azért megnyugodtam.

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz dolon75 #50 üzenetére

    :DDD Ez jó. Ebből semmit nem lehet elméletben elsajátítani. Mennyivel jobb érzés lehet a német mérnöknek ha bemegy az Obi-ba. Ezt is mi találtuk ki, ezt is mi terveztük, míg a magyar Dr. szerkezetindító, jé van lengyel cement.

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák