Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    Ugyan lerágott csontnak tűnik. De azért élek a gyanúperrel hogy esetleg a MN88473-as Nova T2+C kártyáknál bekavar a dvbc-nek a legújabb 07.14-ei driver. A dvb-t csatornákat simán megtalálta, avertv-vel is:
    [link]
    A képminőség teljesen jó volt: [link]

    Dvbviewer is behozta jól a dvbt-t:
    [link]
    Tudtam kapcsolgatni gond nélkül a csatornák közt:
    [link]
    A jelerősség végig 100% volt minden csatornán. Néha lement 24%-ra, de hát botantennával vettem, ez elnézhető. A dvbviewer és a progdvb a dvb-t csatornakeresés közben is mutatta a jelszintet.
    Mindkét bemeneten működött a dvb-t.

    Ellenben mi volt dvbc-n? Konstans 0%, még csatornakereséskor sem jelzett ki jelszintet a dvbviewer és a progdvb. Se jelszintingadozás se semmi, csak konstans 0%. Nekem ez gyanúsan driver hibának tűnik...
    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    Minden csatornán konstans 0%, miközben a dvbt ugyanazokon a bemeneteken csont nélkül megy.
    Én csak a 07.14-ei T2+C [link]drivert és a windows 10 kompatibilis frissebb T2 drivert [link]próbáltam ki(ez utóbbi is kezeli a dvbc-t mert mindkét kártyán ugyanaz a chip van, csak a T2 változatra egy bemenetet raktak). Mindkettőnél 0% jelszint volt. A 07.14-ei drivernél van ez a megjegyzés: Fix DVB-C signal quality issue. lehet hogy ez okozta a hibát, lehet hogy a javítás a korábbi chippel működik, de az újabb chippel (MN88473)konstans 0% dvbc-t okoz, a frissebb T2 driverben sem lett ez javítva. Meg kellett volna próbálnom a korábbi 06.02-i drivert! Csak elfelejtettem :(
    daa-raa neked protitípusod van, lehet hogy ezért nincs gond az újabb driverrel nálad?

    és a végére néhány kép, dvbc technisat tunerrel:
    [link]

    [link]

    [link]

    Csak valami driverprobléma lehetett ami nálam fellépett, legalábbis erős a gyanúm. A topikban viszonylag kevesen rendelkezhetnek MN88473 kártyával, és ők sem rakták fel a legújabb drivert, legalábbis ez a feltételezésem. Valószínűleg ők is kapnák a konstans dvbc 0%-ot.
    Milyen hardveres hiba lehet ha mindkét bementen tökéletes a dvb-t, a dvb-c meg szar? Holott ugyanaz a chip dolgozza fel mindkétfajta a jelet. Nagyon bánom hogy nem próbáltam a 06.02-i drivert :(

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák