Új hozzászólás Aktív témák

  • Avermedia_hu

    senior tag

    válasz MTBF #352 üzenetére

    Szia!

    az első kérdés, hogy a HDMI-n kívül, milyen kimenete van még az IPTV STB-nek.
    HDMI- biztos, hogy védett. (HDCP) Nézni bármivel tudod, felvenni semmivel.
    Component- analóg, de HD (akár 1080p) minőségre képes. Nem védett.
    Composite- analóg, és SD. Jelentős minőség romlás tapasztalható.

    Lehet én ismerem rosszul a rendszert, de az IPTV-n közvetlenül felvett anyagokat kimásolni nem tudod, csak ha a lejátszást veszed fel, vagy élőben a műsort.

    Videó vágó szeftvereket nem kell megtanulni. Az csak akkor kell, ha trükközni akarsz. Levágni a videóból, összevágni több anyagot, stb. Ez nem nagy művészet, hamar kiismered magad. De nem kötelező.
    Úgy is felvehetsz, hogy megnyomod a felvétel gombot, majd a végén a stop gombot.

    Windowsal nem lesz gond.

    Felmerült kérdésekre a válasz:
    - A DVB-T egy nyílt rendszer, könnyű felvenni. Ha jó a TV jel nálad, és érdekesek számodra a szabadon fogható csatornák, akkor érdemes lehet foglalkozni vele. Jó minőségben, könnyen tudsz rögzíteni. Nem kell alkalmazkodni a beltérihez. Tehát a válasz: ezt csak Te tudhatod, jó-e neked. De a TV jel erősség fontos! Felvételnél 1-1 kép akadás nagyon idegesítő. Csak az Avermedia-nak van ilyen kártyája, az AverTV Capture HD. (vagy ennek 3D-s változata)

    - A HDMI, ahogy írtam fent, valószínüleg védett. De az AverTV Capture HD-nak van Component bemenete is, így jó lehet.

    - Ajánlatokban csak Win7 kompatibilis és HD lesz lent.

    - H830 DVB-T-ben HD, de beltériről felvenni csak (Capture funkció) kompozitról és S-videóról tud. Az nem HD.

    - A különbség a távirányító, és az ahhoz kapcsolódó MCE plugin. Eggyé válik a WMC-vel. A távirányító pedig arra van optimalizálva.

    Javaslataim, IPTV beltérihez:
    Darkcrystal HD Capture Station : feltüntetem, mert hardveresen tökéletes lehet számodra. Minden féle analóg bemenettel rendelkezik, Hardveresen tömörít és USB. De: kifutó modell, amíg az országban a készlet tart. Ez kifejezetten más szoftver gyártó videó szerkesztőjére támaszkodik. (amit nem szeretnél. A többi Avermedia eszköz saját szoftvert használ. pl: Avermedia Center, ami TV néző és Capture szoftver egyben. A logikája nagyon hasonló a WMC-hez.)

    Az AverTv Capture HD-t úgy láttam jól ismered. [link]

    HD Ezrecorder: teljesen PC függetlenül működik. Megnyomod a felvétel gombot, és kész anyagaid vannak, amit csak át kell másolnod. Jövő év első heteiben várható az érkezése. Vigyázat: csak komponens bemenet van! Scart átalakító mellékelése tervben van, de az nem lesz HD.

    Az elsőnek felsorolt elvárásoknak jelenleg ezek felelnek meg.
    Illetve technikai okokból egyik sem tökéletesen, mert sok volt a feltétel. Ha valahol szűkíteni tudunk, igyekszem több ajánlatot küldeni. Vagy az IPTV felvételt, vagy a HD-t, vagy a DVB-T-t, vagy az USB-t ki kell ejteni.

    Üdv: Attila @ www.proav.hu

Új hozzászólás Aktív témák