Aktív témák

  • baman

    csendes tag

    sziasztok!

    a fenti uzenet keseriti meg mostansag napjaimat, pontosabban nem is maga az uzenet, hanem az, hogy ez boot-olaskor jelenik meg rovid idore, aztan a rendszer ujraindul. es ez menne a vegtelensegig. keresgeltem ezzel kapcsolatban a halon, es talaltam is egy-ket oldalt, de mindenutt egy kicsit maskepp 'ertek' el a felhasznalok ezt az 'eredmenyt', ezert nem vagyok biztos abban, hogy az ott ajanlott megoldasok nekem is azok lennenek. a tortenet az alabbiakban olvashato.

    windows xp (angol) telepitve uj gepre, sp1 es aktualis patch-ekt felrakva, driverek a helyukon, alapveto szoftverek szinten, valamint partition magic is. merthogy a cel 3 rendszerparticio egymas mellett, de persze egymas elol elrejtve. az elso munkara, a masik ketto zenere, ill. jatekra. a terv az volt, hogy majd norton ghost-tal duplikalok, de meglepve lattam a 8.0.1242-es partition magic-ben, hogy van 'duplicate partition' opcio. nem hittem volna, hogy ez rendszerre is mukodik, de kiprobaltam, es varatlanul konnyeden, siman letrehoztam a ket uj rendszerparticiot, melyek automatikusan 'hide' allapotban szulettek meg, es a 'pqboot for windows' (es persze a sima 'pqboot') hasznalataval azonnal be is juthattam (''reboot to the selected primary partition'') mindkettobe, ahol persze a masik ketto volt 'hide'. hatalmas orom, elegedettseg! :-)

    vissza az elso rendszerbe (munka), es akkor ott folytassuk a telepitest. elso lepes a novell kliens, aztan egyebek, majd valamiert felmerult, hogy ujra benezzek a 'music' particioba. hat elo az emlitett 'pqboot', kijelol, OK, rendszer leall, masik rendszer boot. es itt jott a keserv, mert a felallt rendszerbe nem tudtam belepni. egy egeszen egyszeru feluletu ablak jelent meg, mely arrol ertesitett, hogy egy 'nwgina.dll' nevu fajl hianyaban nem jelenitheto meg a belepesi ablak. egy darab OK gomb volt jelen ezen kivul, melyet megnyomva a rendszer ujraindult. 'pm rescue disc' szerencsere volt, igy ujra bejuthattam az elsodleges ('work') rendszerbe, ahol hamar kiderult, hogy az emlitett dll novell gyartmany, igy minden bizonnyal a klienssel kerult fel, ennel fogva termeszetesen nincs ott a masik ket rendszerben, hisz azok meg a kliens telepitese elott szulettek duplikalassal.

    ekkor ujra a partition magic-et hivtam segitsegul. 'unhide' a rejtett rendszerparticiokra (ez egy ujraindulassal valosult csak meg, de ez akkor nem tunt bajnak, bar nem ertettem, miert van ra szukseg), es utana az adott dll-t atmasoltam mindkettore (tudom, hogy ez eleg hulyen hangzik igy, de nem volt semmi egyeb otletem), majd 'hide' mindketto (ehhez nem kellett reboot). ezutan ujra 'pqboot' a 'music' nevu rendszerbe. es itt allt elo a jelenleegi helyzet, a 'subject'-ben emlitett uzenet. a boot soran jelenik meg (nem kek (bsod), nem fekete screen, hanem az xp-fele 'szelesvasznu' kekes jellegu feluleten) nagyon rovid idore, majd automatikusan ujraindulas. az emlitett 'rescue disk' segitsegevel ismet vissza a mukodo rendszerbe, ahol ujra 'unhide/hide', hogy megnezzem a dolgot, de azt latom, hogy a hivatkozott 'autochk.exe' ott van mindket rendszerben.

    tehat nem ertem, miert hianyolja, de persze azt sem, miert kellene lefutnia. az internetes keresgeles eredmenyekepp leginkabb arra gyanakszom, hogy az elso 'unhide' volt a hiba, mert ekkor ugye kap a particio egy betujelet az eppen mukodo rendszerben (mondjuk g:/), es talan emiatt akarna lefutni egy ellenorzes (merthogy a rendszerparticio betujele megvaltozott egy idore).
    http://www.annoyances.org/exec/forum/win2000/n1012054669 http://forums.extremeoverclocking.com/showthread/t-46234.html http://www.experts-exchange.com/Operating_Systems/WinXP/Q_20433674.html

    szivesen vennek barmi otletet a problema megoldasara (hogyan juthatok be ujra a masik ket rendszerbe minel kevesebb munkaval), de nagyon fontos, hogy elsodleges, jelenleg is mukodo rendszeremet nem erheti baj, mivel oda azota mar felraktam minden szukseges szoftvert, beallitottam minden szukseges preferenciat, finomhangoltam. ezert is nem merrek igazan megmoccanni, mert felek, hogy egy helytelen lepessel azzal is hasonlo allapotba kerulok.

    erdekes kerdes persze, hogy ha ez az 'autochk' dolog meg is oldodik, akkor mi lesz az 'nwgina.dll' kerdessel, melyre egyaltalan nem tudok elkepzelni ertelmes magyarazatot. addig stimmel, hogy a 'work' rendszerben az xp sajat gui-ja helyett a novell-e jon. de hogy a fenebe erintette ez akar a legaprobb modon is a ket rejtett pariticion levo rendszert (mindketto pontosan ugyanugy videlkedik).

    bocs, hogy ilyen hosszu voltam, de talan konnyebb hasznalhato otletekkel eloallni, mintha csak azt irtam volna mindosszesen, ami a 'subject'-ben all.

    elore is kosz.

    i:baman

  • Sipi

    addikt

    válasz baman #1 üzenetére

    Gyanítom, az lesz a gond, hogy létrehoztál 3 XP-rendszert, de mindegyik az első klónja.
    Az elsőbe be van gyógyítva, hogy minden a C: meghajtónak megfelelő eszközről töltődjön. (Pl. primary master vinyó első partíciója.) Az összes klón innen próbálja venni, hiszen azt bitről bitre megegyeznek. Mivel ezt elrejted (hide), nem talál egyes file-okat.

    Szerintem próbáld inkább úgy, hogy egyesével feltelepítgeted a rendszereket, a nekik megfelelő partícióra.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • baman

    csendes tag

    válasz Sipi #2 üzenetére

    kosz a gyors valaszt, de talan tul gyors voltal ;-)

    leirtam, hogy tokeletesen mukodott a dolog a letrehozas utan, mivel minden rendszer eseten automatikusan elrejtodik a masik ket rendszer, es az aktualis boot-olt igy mindig 'c' jelet kap. magaval a megoldassal gond nem volt egy szal se. esetleg olvasd el meg egyszer, amit irtam (bocs).

    udv.

    i:baman

  • Sipi

    addikt

    válasz baman #3 üzenetére

    Jaja, de a leírásod alapján csak annyit néztél, hogy bebootoltad az elsőt, majd a másodikat, majd vissza az elsőt, telepítgetés, és utána nem ment a második.

    Mivel a w2k/xp valójában nem C:, D:, stb. jelekkel azonosítja a partíciókat (ez csak a ''kompatibilitás'' miatt van), hanem multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1) alakban, szerintem semmit sem ér, ha elrejted, a fenti elérési út ugyanis független a partíció rejtettségétől. Az oprendszer egy része - úgy látszik - működött neked, de a telepített programok már nem mind.

    Elolvastam én végig, ne aggódj, bár jó hosszú volt. :)

    Pl. ilyen C:-átnevezősditől hatalmas gondok lehetnek a swap-file elérésével is. (Nekem lettek...), mivel előrodulhat olyan szituáció, amikor az új rendszer a régi helyen keresné a swap-file-t, nem talál, így el sem indul. Be sem tudsz jutni odáig, hogy átállítsd, úgyhogy annyi...

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • baman

    csendes tag

    válasz Sipi #4 üzenetére

    mi egyebet neztem volna es mikepp? megcsinaltam a particiokat, bebootoltam rajuk, lattam, hogy minden klasszul mukodik, hat meg lettem elegedve ;-)

    alapvetoen ertem, amit a jelekrol es a particio valodi azonositasarol mondasz, de azt mar nem, hogy ez mi modon erintheti a jelenlegi helyzetemet. attol, hogy ''semmit sem er, ha elrejtem'', attol meg keptelensegnek tartom, ami a novell kliens telepitesenek hatasara tortent, azaz hogy az egyik particiora telepitett kliens valahogy mukodne a masikon is, de nem talalja a fajljait, ezert nem megy neki. hogyan kerul bele abba a masik (a telepiteskor rejtett) rendszerbe barmifele hivatkozas a kliensre!? install eseten mondjuk nem csak a 'program files' konyvtarba, hanem egyeb helyekre is kerulnek dolgok, de az lehetetlennek tunik, hogy egy 'hidden' particiot ez barmikepp erinthetne.

    van valami kozos terulet, amit mindharom lat? keptelensegnek tunik, hogy mondjuk az mbr-be keruljon barmi is egy akarmilyen szoftver telepitesekor (jelen esetben novell kliens). ez is megoldando problema persze, de jelenleg a masik a fontosabb (autochk). ebben a pillanatban csak azt tudom elkepzelni, hogy az 'unhide/hide' soran tortent betujel valtasok miatt mindket ('music' es 'game') particio (rendszer) kapcsan a muveletkor aktiv (azaz az akkori 'C') rendszerben levo 'autochk' lett meghivva, hogy a kovetkezo boot soran induljon el. ezesetben logikus, hogy 'not found', hiszen az el van rejtve. kiprobalhatnam, hogy 'unhide' mindket jelenleg rejtett rendszerparticio, es ugy atbootolni valamelyikbe, csak felek ettol a lepestol (mint barmi mastol is), mert nem akarom, hogy gond legyen a 'work' rendszerrel.

    egy masik gepen (win98se + winxp) ugyanigy mukodik a dolog hibatlanul (ott egyszer sem kovettem el ezt a bizonyos 'unhide/hide' lepest, mert nem volt ra szukseg). a kollegam ugyanilyen gepen is igy csinaltunk 3 rendszert, csak ott nem kerult fel (egyelore) novell kliens (okulva az en tapasztalataimbol), igy az azota is hibatlanul megy, lazan lehet valtogatni a 3 rendszer kozott.

    tehat ami biztos: a pm elso korben jol dolgozik
    ami valoszinu: a novell kliens rejtelyesen szivat, es az 'unhide/rehide' pedig betesz.

    tovabbra sem tudom, hogyan tovabb :-(

    i:baman

  • Sipi

    addikt

    válasz baman #5 üzenetére

    Hm. OK, én sem tudom, mi a gond. :D

    Én csak arra gondoltam, hogy a klónozás után, ha megpróbálod betölteni a klónozott rendszert, az nem a másodiknak létrehozott rendszerből próbálja tölteni a file-okat, hanem az elsőből, amire Novell-klienst telepítettél. Valami ezek szerint nagyon összegabajodhatott...

    Azért tippelek erre, mert én hasonlóan jártam, mésik vinyóra klónozás után benthagytam mindkét vinyót, majd reboot az új rendszer. Szépen bejött, de a beállításokat a régiből szedte. Ment gyönyörűen, reboot, ment az első is, de! A klónozott rendszer egyszer már elindult, automatikusan beállt, hogy pl. a swap-file a régi ''C:'' meghajtón van. Miután kivettem a vinyót, többé nem indult el, mert mindig a másik vinyóról kereste a swap-et! (Az egyéb hibaüzeneteket nem említve, bár csodáltosképp maga a WIndows elindult, grafikus felület is megjelent.)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • baman

    csendes tag

    válasz Sipi #6 üzenetére

    osszegabalyodhatott, de mitol? a klonozassal nem volt gond, a novell telepites meg egyszeruen nem csinalhat ilyet (tudom, de csinalt).

    swapfile alatt minden bizonnyal a pagefile.sys-t erted, az pedig (xp alatt legalabbis) letrejon magatol ott, ahol bir, ha nem talalja azt a helyet, ami meg lett neki adva. legalabbis nalam eddig csak ilyet csinalt egyeb gepeknel, de ezt is szo nelkul. csak veletlenul vettem eszre kesobb, hogy mashol van, mert azt a particiot mondjuk nem latta, ahova elotte ramutattam. gond akkor lehet, ha nincs hely neki sehol. akkor biztos jelez.

    i:baman

Aktív témák