Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scalpel

    senior tag

    válasz bear_ #4 üzenetére

    Nem is kell, hogy ott legyen. Korlátozza a gyerek hozzáférését amíg a gyerek nem elég érett és közben tanítsa meg és nevelje úgy, hogy felismerje és elkerülje a veszélyeket, ne bízzon meg mindenkiben, mit tartson gyanúsnak és mikor kell azonnal segítséget kérni, akkor is ha kisbalták potyognak... Másrészt meg legyen normális ember mellette, és akkor a gyerek elmeséli neki amit el kell és nem fog titkolózni, csak azért, mert a bácsi azt mondta.

    Engem megtanítottak a szüleim korán a gyerekrablás módjaira, elkerülési metodikákra, vasárnap délután meg a Csellengőket néztük. Mit ad Isten, kaptam is egy próbát egy lesötétített szedán formájában az iskola előtt, ami a megszokottól eltérően várakozott. Megvártam a haveromat, hogy együtt menjek vele haza, ne egyedül, mint előtte akartam. Nem volt mobiltelefon még meg hasonlók. És amikor bebizonyosodott, hogy követ minket, akkor a megfelelő helyen megpróbáltuk lerázni és készültünk arra, ha mégsem sikerül leráznunk, ki hova csönget, hogy kiabálunk segítségért, pedig 10 évesek ha voltunk. Utána meg spuri mindkettőnknek haza, amikor sikerült eltűnnünk a szeme elől és lelépett. Szerencsére haverom az én útvonalamon lakott, így ő már hamarabb otthon volt. Két perc múlva meg már én is. Persze ebben is voltak hibák, hiszen miért nem mentem vissza suliba és kértem meg egy felnőttet, hogy ugyan hívja fel a szüleim, aztán a végén meg miért nem futottam be inkább én is a haveromhoz és kértem meg az anyját, hogy hívja fel a szüleim... szóval lehet ezt mindig javítani, de jobb az alapból való felkészítés és az éberség a gyerekben, mint a mindig a másra várás a probléma megoldásában. Alapeset, hogy a bűnözők vannak a lead poziban, a többi meg csak follower. Ehhez kell alkalmazkodni, sajnos a real world mellé bekerült a virtual world is mint extended veszélyforrás.
    Szóval tanítás, prevenció és jó kapcsolat a gyerekkel.

  • dolon75

    aktív tag

    válasz bear_ #4 üzenetére

    igaz, hogy nem lehetünk ott mindenhol.
    de a gyereknek sem kell mindenhol ott lennie, főleg nem az online térben.

    Persze, egyszerűbb letenni őt a tv, számítógép elé, mint foglalkozni vele.
    Aztán amikor baj van, mutogatnak másra.

    És mi lenne a megvalósítás?
    teljes felügyelet? minden pillanatban, bármit csinálunk, rafogva arra, hogy ez a mi érdekünk? na ne...

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

Új hozzászólás Aktív témák