Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz bta1 #13724 üzenetére

    "régesrég elbúcsúztam a történetben vázolt fajta kongnitív disszonanciától"
    Örülök. Akkor legyen a következő lépés a gyógyulás útján, hogy elhagyod azt a szokásod, hogy ahelyett, hogy érdemben hozzátennél a témához, személyeket sértegetsz. És bár lehet az én hozzászólásomat nem kellett volna offba rakni, a tieidet biztos, mert azon kívül, hogy jelzőket aggatsz rám, tartalom nem volt bennük. Én már emiatt nem neheztelek rád csak azért írom le, mert úgy gondolom azért csinálod, mert nem vagy tudatában viselkedésednek. (legalábbis szeretném ezt hinni, mert a két lehetőség közül ez a számodra kedvezőbb) Mint ahogy legutóbbi "összetűzésünkkor" is értetlenkedtél, hogy annak előtte "normálisan beszélgettünk". Nem. Ilyen stílussal szemben nem lehet normálisan beszélgetni. :N De ha sikerül levetkőznöd a tudatos, vagy tudattalan sértegetéseidet, akkor majd beszélgetünk, normálisan. ;)

  • liszi70

    nagyúr

    válasz bta1 #13724 üzenetére

    Nem kellett volna offba raknia.

    "az úgynevezett ellentmondásról nagy biztonsággal kijelenthető, hogy igazságát senki sem tudná kétséget kizáróan bizonyítani, más szóval mondvacsinált"

    Nem tudom eldönteni, hogy ezzel a kijelentéssel a kognitív disszonancia létezését kérdőjelezed meg, vagy csak kérdés számodra, hogy egyes esetekben éppen az működik-e. Az utóbbin lehet vitatkozni, az előbbin nem. Egyébként innentől kezdve minden eszmefuttatást a topikban, aminek az igazságát senki sem tudja kétséget kizáróan bizonyítani, nyugodtan hívhatjuk ezután "mondvacsinált"-nak? Ezzel lesz tele a topik. :D

    "régesrég elbúcsúztam a történetben vázolt fajta kongnitív disszonanciától"

    De jó neked. Fő a magabiztosság! :) Tételezzük fel, hogy esetleg nálad így van, de ez nem kissebbíti az általános igazságát annak, amit írt.

    "akkor érdemes kizárólag elméleti síkon bőcsködni, ha megvan hozzá a megfelelő szintű speciális elméleti tudásunk"

    Más szemében a szálkát is.... :) Mindegyik, emberi tényezővel kapcsolatos írásod híján van annak a speciális elméleti tudásnak, amit oly előszeretettel kérsz számon másoktól. Elmélkedéshez, alapvetések (pl. kognitív disszonancia) témához kapcsolásához nincs szükség akadémiai tudásszintre, sem neked, sem másnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák