Új hozzászólás Aktív témák

  • Rakeem

    aktív tag

    válasz tboy93 #100 üzenetére

    Maradjunk annyiban én nem szívesen töltöm a kütyüimet olyan töltővel amit nem hozzá adtak.
    Az első linkedben is a Samsung töltőre nem véletlenül van ráírva hogy "Travel adapter" Ergo egy gyors töltő, és mint tudjuk, az aksik nem szívlelik ha mindig csak gyors töltésnek vannak kitéve.

    De igazából mindegy is. Elvileg sokkal nagyobb ellensége Li-aksiknak a szükségesnél magasabb töltő fesz.

    Ismétlem nem ástam magam bele a témába soha, de sok évi tapasztalatom az, hogy gyári cuccot kell használni. Elvégre a mérnökök sem hülye emberek, nem véletlenül adnak olyan töltőfejet a készülékek mellé amilyet.

    Az meg hogy a telefon majd eldönti magának mennyit "húz" magának áramerősségből, hát érdekes.
    A régi Optimus GT540-emet volt már hogy a note3 töltőfejével (5,3V-2A) töltöttem. 35 perc alatt elvileg 100%-ra rántotta, csak aztán közel fele annyi ideig nem bírta szuflával mint a gyári töltőjével.

    Gyors rá is kerestem a jelenségre, bár elég gyorsan le van rendezve benne a témakör. [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák