Új hozzászólás Aktív témák

  • World-Soft

    senior tag

    válasz ecaddict #9042 üzenetére

    Szia!
    "Ezért is írtam, hogy flash eszköz helyett érdemesebb lehet RAM-ba beruházni "
    Tehát a memória 128MB-ra bővítésre gondoltál....
    "persze kérdés nem-e kezd már ez a router ehhez kicsit öreg típus lenni..."
    Intruder2k5 említette az ASUS RT-N16-ot. Eléggé tetcetős az adatai, de gondolom az ára is az lesz. Amúgy amikor megvettem a routert, akkor mondták utánna, hogy miért nem egy ATOM gépet vettem kis dobozházba, és akkor lenne kellő hardware erő is....

    Amúgy én azokat használom amiket írtál.
    Mikor decemberben meglett a router, akkor nagyon sokat kérdeztem itt a fórumon, főleg tőlet, és próbáltam az ismereteket alkalmazni is.

    Linux tudásom nem olyan sok, csak annyi mint egy webes fejlesztőnek...
    A szerver dolgokat, a rendszergazdákra szoktam bízni. Sajnos itthon nincs ilyen kéznél. :DD

    Én úgy csináltam, hogy 2 eszközöm van a gépben és mindkettőn 3 partíció:
    -Pendrive: swap, rendszer, segéd partíció
    -HDD: swap, segéd partíció, nagy adattároló (torrent, stb...)

    A 6 partícióból nincs minden most használva, de HDD kiszedés, illetve esetleges HDD hiba miatt vannak tartalékok készítve. (a sok rossz tapasztalat...)

    A pendriven lévő SWAP csak akkor lenne használva, ha valamiért kiesne a HDD (pl. kiszedem adatot másolni).

    A pendrive segéd partíciója sincs használva. Hasonló a feladata mint az előzőnek, csak ide nem a SWAP, hanem a HDD segéd partíciója migrálódna át.

    A HDD mindhárom partíciója megy alap helyzetben:
    - swap-ra a SWAP
    - a nagy partíciójára a torrent, stb.megy
    - a segéd partícióra pedig olyan dolgok kerülenk, amik nem statikus adatok mint mondjuk a rendszer, hanem olyanok amik sűrűn változnak. Pl. logo, mysql adatbázis, stb.

    Az összes partíciót az általad annak idején ajánlott fstab-ban csatolom fel központilag.
    pre-mount-ban megtörténik a HDD-k ellenőrzése is úgy ahogy itt a fórumon írtátok.

    A HDD segéd partíció a /mnt-be csatolódik fel, a nagy letöltős partíció pedig a /mnt/data könyvtárba. (Így egyben könnyebb átlátni)

    Egy érdekes probléma volt még az, hogy hogyan oldjam meg azt, hogy a logok, mysql adatbázisok is a HDD-re kerüljenek és ne a PENDRIVE-re úgy, hogy ne kelljen mindent átkonfigolnom.

    Azt a megoldást találtam ki, hogy a /mnt/var könyvtárába átmásoltam az /opt/var könyvtárat illetve a /opt/share/www könyvtárat (ez a webszerver root-ja) a /mnt/www-be.

    Átmásolás után a /mnt/var és a /mnt/www könyvtárakat symlink-kel visszacsatoltam az eredeti helyeikre.

    Így a webszerver, a msql, a php (sessionok), samba (log), lighttpd (log), stb. minden módosítás nélkül a HDD segéd partíciójára dolgozik, így nem tönkölik a rendszert is tartalmazó PENDRIVE-ot.

    Ha pedig ki kell vennem valamiért a HDD-t, akkor csak mindent erről a partícióról át kell másolnom a PENDRIVE segéd partíciójára, és azt felcsatolni a HDD-s partíció helyett a /mnt-be, és így minden tud tovább futni akkor is ha a HDD valamiért eltávolításra kerülne.

    Tudom lehet kicsit túlkomplikáltam, de legalább később nagyobb a mozgásterem.
    Természetesen még biztos lesz pár dolog amit át kell másolnom és symlink-kel visszacsatolnom, de még nem értem végéig.

    Ui.:
    KOP-KOP-KOP.
    Igaz nem mertem azóta leállítani a gépet még, de egyenlőre egy huzamba lejött 34GB anélkül, hogy leállt volna a torrent.
    Mondjuk igaz most a router nem az eredeti helyén van hanem olyan helyen ahol kicsit jobb talán a hűtése is, de igazából nem tudom mitől javult meg, mert a SAMBA nem lehet erre magyarázat.

    Zoli
    idáig jutottam
    így már immáron
    Azt úgy ol, hogy
    Ahogy
    ó adatok

    inkább mint oldalfejlesző

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák