Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz CS_D #15212 üzenetére

    Ami még hozhat némi javulást, és sokkal olcsóbban kivitelezhető, az a CPU felhúzása 300MHz-re (avagy az eredeti gyári órajelének beállítása) Ehhez csupán néhány hűtőborda szükséges, amit pár Ft-ért megvehetsz bármelyik elektronikai üzletben, vagy bemész egy PC bontóba, és felajánlasz nagyvonalúan 2-300 Ft-ot pár db teljesen halott alaplapért, vagy egyéb cuccért, amin van megfelelő méretű hűtő. Ami még kellhet hozzá, az a kétoldalas ragasztó, amit én pl. most vettem tegnap a TESCO-ban 500 Ft-ért 10m X 5cm-es tekercset. De azt hiszem volt 3 méteres is 199 Ft-ért. Pont most akcíósak :) Lehet, hogy nem 3M, de teljesen jó erre a célra. Hogy hova ajánlatos hűtőbordát rakni, azt Laca 012 aláírásában szereplő linken megnézheted képeken. Szerintem ez a manőver 1000 Ft-ból megvan, és egy kis előrelépés ez is. Persze így sem mérhető egy 680MHz-es DIR-825-höz, de kihúzhatod vele valameddig.

    Állítólag (tegnap hallottam a TV-ben) karácsony környékére, illetve jövő év elejére némileg stabilizálódik a Ft, és akkor talán kicsit lejjebb mennek a HW árak is. Mert lássuk be, jó Ft-unknak köszönhetően igen elszaladtak, elég megnézni egy RT-N16 árát. Valamikor volt az már 30K is, most meg 40K. Holott a HW árak a "standard" szerint lefelé mennek normális esetben.

    Én ezt csinálnám legalábbis a helyedben.

Új hozzászólás Aktív témák