Új hozzászólás Aktív témák

  • gorcsev71

    csendes tag

    Sziasztok,

    Nem vagyok egy linux guru, de sikerült feltennem a TomatoUSB firmware-t a WL520GU routeromra. Megy is rajta az rtorrent klasszul. Rá van kötve egy pendrive (azon van az optware) és egy vinyó, amit NAS-nak szeretnék használni (azaz megosztanám a rajta lévő cuccot a hálózatban) Egy nagy bajom van, hogy egyszerűen nem kezeli a magyar ékezetes karaktereket. Szóval belépek a routerre mondjuk PUTTY-al vagy egy ubuntu-ról terminállal és kilistázom egy könyvtár tartalmát (ls), akkor az ékezetes karakterek helyett ??-et mutat. A vicces az, hogy ha a samba share van nyitva az ubuntun mondjuk, akkor ott tudok létrehozni "á" nevű könyvtárat és "á" nak is látszik, de ugyanez a könyvtár a terminálról nézve "??". Lehet hogy ez normális, de engem nagyon zavar. Nem lehet valahogy beállítani, hogy a terminál is kezelje az ékezetes karaktereket? Az is furcsa, hogy beírom a terminálba, hogy "mkdir á" (ez így jelenik meg "á"-val), végrehajtom, majd utánna az "ls" parancs már "??"-t ír ki "á" helyett. Tiszta őrület. Az ubuntun ez az egész tök jól működik, sose tűnt fel nekem hogy ékezetes betűket használok, vagy hogy mik azok a codepage-ek. Ez viszont egy kiherélt linux nyilván, lehet hogy ezért van ekkora káosz az ékezetes betűkkel? ha valaki tudna tanácsot adni, megköszönném. Iván

Új hozzászólás Aktív témák